Perla Balkanu

Tirana - Albánie
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

05.07.2020 - 12.07.2020
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
36 590 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
73 180 Kč

05.07.2020 - 12.07.2020
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
38 580 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
77 160 Kč

Průvodce:
Ing. Milena Vančurová

Odjezd:
Odlet z Prahy nebo Vídně 05.07.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
05.07. PRAHA nebo VÍDEŇ – TIRANA (-,-,V)
Odlet z Prahy nebo Vídně do Tirany. Po příletu setkání s místním průvodcem a odjezd do hlavního města Albánie. Jeho návštěvu zahájíme panoramatickou okružní jízdou městem, zastavíme se na Skanderbergově náměstí, uvidíme Et`hem Bey mešitu, zvonici, Ortodoxní kostel a Národní historické muzeum. Poté ubytování a večeře. Nocleh č. 1.

2.den:
06.07. TIRANA – KORČA (ELBASAN – POGRADEC) (S,O,-)
Po snídani se vydáme do Elbasanu. V tomto zajímavém městě si prohlédneme otomanskou pevnost. Poté pokračování do Pogradce, velmi pěkného města v podkově jezera Ohrid. Dostaneme se až do Krči, důležitého kulturního centra jihovýchodní Albánie, jemuž se přezdívá „malá Paříž Albánie“. Čeká nás panoramatická projížďka městem, návštěva historického centra s historickými domy z počátku 20. století, ortodoxní katedrála a starý bazar. Nocleh č. 2.

3.den:
07.07. KORÇA – GJIROKASTRA (PERMET) (S,O,-)
Po snídani se vydáme do Gjirokastry (Džirokastra), města zapsaného na seznam UNESCO od r. 2004 díky zachovalé otomanské architektuře. Prvně zastavíme v Permetu, malém městě v centru vysokých hor. Poté navštívíme ortodoxní kostel Panny Marie z XVIII. století ve vesnici Leuse. Konečně dorazíme do Gjirokastry, kde začneme svoji prohlídku na otomanské pevnosti (XIV století), odkud se pak vydáme na návštěvu starého bazaru. Nocleh č. 3.

4.den:
08.07. GJIROKASTRA – SARANDA (BLUE EYE SPRING, BUTRINT) (S,-,-)
Po snídani vyjedeme směrem do Sarandy. Na cestě navštívíme „Modré oko“ – magický pramen a stejnojmenný přírodní park. Po zastávce na kávu pokračujeme dech beroucí cestou do Sarandy. Čekají nás nádherné výhledy na město i moře z hradu Lekuresi, návštěva archeologického parku Butrint, který je zapsán na listu UNESCO od roku 1995. Butrint byl založen v VII století před Kristem Chaonem z Epirusu a stal se jedním z nejvýznamnějších měst v Jónském moři a v současné době je nejlépe zachovalým archeologickým areálem v Albánii. Po prohlídce čas na odpočinek a individuální poznávání města, procházky po pobřežní promenádě. Nocleh č. 4.

5.den:
09.07. SARANDA – BERAT (UNESCO) (S,-,-)
Po snídani odjezd do Beratu. Tento den nás čeká cesta podél Albánské Riviéry s výhledy na Jónské moře. Pokračujeme do Porto Palermo, kde stál na skalním výběžku v modrém moři hrad Aliho Pashy jako pevnost chránící pobřeží. Zátoka Porto Palermo slouží jako důležitá vojenská ponorková základna. Po návštěvě opět úchvatnou cestou do Himary a jejich 7 vesniček do výšky 1000 m.n.m. a poté do Vlory, města „Nezávislosti Albánců na otomanské říši z roku 1912. Pokračujeme ke klášteru Ardenica z XIII. století, postaveném na ruinách starověkého pohanského chrámu, zasvěcenému bohyni Artemis. Příjezd do Beratu, „města 1001 oken“, nejstaršího města v Albánii (2400 roků). Nocleh č. 5.

6.den:
10.07. BERAT – DURRES (S,-,-)
Po snídani návštěva Beratu, města Tisíce a jednoho okna. Začneme starými předměstími Mangalemi a Gorica, poté navštívíme pevnost ze IV století před Kristem, která leží na pahorku, odkud je krásný výhled na údolí Osumi. Návštěva horního „bílého města“ s desítkou byzantských kostelíků a slavným muzeem ikon malíře Onufriho a jeho školy, kde jsou vystavovány nejhezčí a nejstarší ikony Albánie, datované do XIV. století. Po prohlídce města pokračování do Durres, druhého největšího města v Albanii, kde nás čeká návštěva amfiteátru z II. stol., Benátské věže, Byzantských hradeb města. Poté odjezd k moře, relaxace. Nocleh č. 6.

7.den:
11.07. DURRES (S,-,-)
Volný den u moře. Dnes se budeme věnovat odpočinku po celotýdenním poznávání Albánie a budeme si vychutnávat nejen moře, sluníčko, dobré jídlo i pití. Nocleh č. 7.

8.den:
12.07. TIRANA – PRAHA nebo VÍDEŇ
Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo Vídně.

Poznámka:

Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji:    36.590,- Kč

Sleva first moment do 30.11.2019                            2.000,- Kč
Sleva first moment do 31.01.2020                            1.000,- Kč

Cena zahrnuje:
- Let včetně tax a poplatků Praha (Vídeň) – Tirana – Praha (Vídeň)
- 7x nocleh v hotelích 3/4 stars se snídaní, při pobytu u moře 4/5stars
- 7x obědy nebo večeře dle programu
- Všechny výlety a programy uvedené v programu
- Průvodce CK NOVA
- Místní průvodce mimo pobytu u moře
- Všechny transfery v průběhu programu mimo pobytu u moře

Příplatky:
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 1.990,- Kč
- Spropitné pro místní průvodce a řidiče (20,- EUR)
- Stravu, která není uvedena v programu a nápoje u stravy uvedené v programu (možno zajistit)
- Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu – DOPORUČUJEME!

Popis
Navštivte nádhernou zemi, ležící na břehu Jaderského a Jónského moře! Turisty oblíbená letoviska jako jsou Dhërmi, Himara und Saranda u Jónského moře a Durrës, Vlora, Shëngjin, Velipoja u Jaderského moře. K tomu všemu Barat, město tisíců oken, vychutnáte si nádherné horské řetězce, které přímo vyzývají k nádherným trekům I vycházkám. Náš pobyt zde bude směsicí kultury, přírody i relaxace u moře.

Dalsi destinace