Kontrasty Austrálie, Singapur

Singapur, Darwin, Cairns, Sydney - Austrálie
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Bez stravy
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

16.11.2019 - 03.12.2019
17 dnů
  Letecká
  Bez stravy
119 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
239 980 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

Odjezd:

Odlet z Prahy 15.11.2019.

Doprava:

letecká

1.den:

15.11. ODLET PRAHA - SINGAPUR

Odlet z Prahy do Singapore (let cca 16 hodin).

2.den:

16.11. SINGAPUR

Přílet do Singapuru v podvečerních hodinách. Ubytování v hotelu v blízkosti letiště. Nocleh č. 1.

3.den:

17.11. DARWIN

Ráno v 8.30 místního čau odlet do Darwinu (let trvá 4.45 minut). Přílet v 14.50 místního času. Na letišti nájem auta, krátká prohlídka Darwinu, správního sídla Severního Teritoria. Poté odjezd na ubytování, odpočinek a vyrovnávání se s časovým posunem. Nocleh č. 2.

4.den:

18.11. NÁRODNÍ PARK LITSCHFIELD

Prohlídku tropického Severního Teritoria začneme v NP Litschfield. Nachází se v nejvlhčí oblasti Austrálii. Hlavním předmětem ochrany jsou tropické lesy s četnými vodopády a bilabongy. Zastavíme se u „magnetického termitiště“, navštívíme některé z vodopádů jako Florence Falls, Tolmer Falls projdeme se deštným pralesem, vykoupeme se v průzračné vodě jezírka u vodopádu Wangi Falls. Poté odjezd do NP Kakadu. Nocleh č. 3.

5.den:

19.11. NÁRODNÍ PARK KAKADU

NP Kakadu je jedním z přírodních divů jedinečného australského kontinentu. Setkáme se zde nejen s unikátní přírodou, ale také s nejstarší lidskou rasou – Aboriginy. Proto byl tento park zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Tito obyvatelé zde zanechali galerie skalních maleb, starých 40 tisíc let. Navštívíme některé z nich, stejně jako krásné laguny a rokle. Průjezd krajinou, kde se natáčel známý film Krokodýl Dundee. Lodní výlet po bilabongu Yellow Wather Cruise(fakultativně). Odjezd do Pine Creek. Nocleh č. 4.

6.den:

20.11. MATARANKA – TENNANT CREEK

Průjezd dalším NP Nitmiluk neboli Katherin George. Tento park přiléhá na jihu k NP Kakadu. Osu tvoří řeka Katherin, která prořezává pískovcové plato Arnhemské země a vytváří 20 km kaňon. Poté budeme pokračovat na jih. Určitě zastavíme u malého termálního pramene Mataranka, kde se vykoupeme. Pokračujeme do centra rudé země, krajina se postupně mění v buš, barví se do červena. Dojezd do starého zlatokopeckého městečka Tennant Creek. Nocleh č. 5.

7.den:

21.11. DEVIL´S MARBLES – ALICE SPRINGS

Naše cesta nás nadále povede do rudého centra Austrálie. Na ní se nachází jedinečný přírodní úkaz Devil's Marbles (Ďáblovy kuličky). Jde o stovky zakulacených balvanů, severně od Alice Springs. Austrálci (původní obyvatelé) je považují za vejce mystického duhového hada. Další zastávka nás čeká v osadě Barrow Creek v legendární zájezdní hospodě Drinker Bank. Poté odjezd do Alice Springs - metropole Rudého centra kontinentu. Návštěva obchůdků domorodých Austrálců, možnost nákupu domorodého umění, procházka po hlavní pěší zóně. Den můžeme zakončit klokaním steakem v některé z místních restaurací . Nocleh č. 6.

8.den:

22.11. NÁRODNÍ PARK ULURU

Přejezd k nejproslulejší australské atrakci - monolitu Uluru - posvátného místa domorodého kmene Anangu. Ubytování v hotelu. V podvečer odjezd k dalšímu skalnímu útvaru Olgas. Uvidíte masivní sérii dómů známých v jazyce domorodců jako Kata Tjuta. Jde o záhadné seskupení skal v kruhu. „Katatjuta“ znamená v jazyce původních obyvatel mnoho hlav a každý z 36 skalních dómů má v jejich mytologii svůj příběh a význam v jejich víře. Mnoho z dómů je vysokých jako Ayers Rock a vyrůstá nad pouštní krajinou. Po procházce přejezd k hoře Uluru, sledování západu slunce a krajiny, která každou chvíli mění barvy v zapadajícím sluníčku. Nocleh č. 7.

9.den:

23.11. NÁRODNÍ PARK ULURU

Snídaně brzy ráno, odjezd na pozorování východu slunce na Uluru. Okružní jízda okolo posvátné hory Uluru (Ayers Rock). Uvidíte mnoho zajímavých úkazů na monolitech, projdete se k jeskyni a jezírku Mutitjulu Waterhole, kde uvidíte aboriginské skalní malby. Následná návštěva Uluru-Kata Tjuta Cultural Centre vám poskytne mnoho dalších zajímavých informací o kultuře a aboriginském právu lidí kmene Anangu. V případě vhodných podmínek možnost výstupu na posvátnou horu. Nutno předem zjistit, zda bude výstup na horu otevřen. Odpolední relaxace u bazénu v Uluru village. Nocleh č. 8.

10.den:

24.11. Z AYERS ROCK DO CAIRNS

Po snídani osobní volno, odjezd na letiště v Ayers Rock, odlet do Cairns, města a přístavu v severním Quinslandu. Je velmi populární zejména pro blízkost Velkého bariérového útesu. Právě odtud je k tomuto unikátu nejblíže. Po příletu do Cairns transfer na ubytování. Podvečerní procházka po pobřežní promenádě, možnost koupání v umělé laguně v centru Cairns, nákup suvenýrů, řada možností k posezení ve výborných restauracích. Nocleh č. 9.

11.den:

25.11. CAIRNS – VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTES (lodní výlet fakultativní)

Odjezd na celodenní plavbu po Great Barrier Reef. Great Barrier Reef (Velký bariérový útes) je národním pokladem a je to jeden ze skutečných divů světa. Celý tento více než 2000 km dlouhý útes s téměř 600 ostrovy je zapsán na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Pobřežní útesové laguny nabízí výborné oblasti pro plavání a šnorchlování, kvalitní vybavení pro šnorchlování na lodním výletu je zajištěno zdarma. Pro více dobrodružné je tu Scuba diving, které je tu nejlepší z celého světa. Nabízí se zde řada kurzů pro začátečníky potápění s instruktory, tak i kurzy pro certifikované potápěče, obojí za příplatek. Nebo můžete zůstat v suchu bez šnorchlování a potápění a podvodní svět můžete prozkoumat v podvodní observatoři nebo na lodi s proskleným dnem. Nocleh č. 10.

12.den:

26.11. DEŠTNÝ PRALES - KURANDA

Ráno nájem auta, odjezd z hotelu po Lake Morris Road, jen pár minut od Cairns. Zastavíme se kvůli panoramatickému výhledu na město a také na Coral Sea, než budeme pokračovat přes bujné tropické deštné lesy do vesničky Kuranda. Zde se nacházejí alternativní trhy aboriginského umění, malá zoologická zahrada, kde budete mít možnost vyfotit se s koalou v náručí (vstup I foto za poplatek), dále navštívit ptačí svět plný nádherných exotických papoušků (rovněž za poplatek), nebo navštívit motýlí farmu. Poté se vydáme na nádhernou vyhlídku k vodopádům Barron falls, které se nachází na stejnojmenné řece. Později odpoledne se vrátíme do Cairns. Čas na nákupy nebo koupání. Nocleh č. 11.

13.den:

27.11. CAIRNS –  BABINDA  - MISSION BEACH

Ráno odjezd z hotelu východním pobřežím. První zastávkou bude Babinda, které je spolu s dalším městem Tully nositelem ceny „Zlatý gumák“ za město s nejvyššími srážkami v Austrálii. Přírodní atrakcí, která se nachází jen několik kilometrů za městem jsou „Babinda boulders“ a „Devil`s pool. V krásném přírodním jezírku se budete moci vykoupat. Po procházce nádhernou tropickou přírodou kolem kaňonu s velkými balvany, na nichž se podepsala síla vody, se vydáme dále k cíli dnešního dne: Mission Beach. Právě na tomto místě první výprava bílých zahájila osídlování severu. Mimo krásnou přírodu a úžasné pláže je to místo, kde můžete spatřit ve volné přírodě kasuára, což jsou lesní příbuzní emu hnědých s nádhernou modrou hlavou. Jejich budoucnost je ohrožena a setkání s nimi s podaří velmi zřídka. Koupání, odpočinek. Nocleh č. 12.

14.den:

28.11. MISSION BEACH – TOWNSWILLE – AIRLY BEACH

Dnešní cesta na jih povede přes Townswille oblastí banánových plantáží a cukrové třtiny do rybářského městečko Cardwall. Po krátkém odpočinku další přejezd do letoviska Airly Beach - města mladých lidí. Je velmi oblíbené, protože odsud vyplouvají lodě na nejkrásnější ostrovy Velkého bariérového útesu a to Whitsunday Islands. Ty jsou velmi oblíbené pro nádherné příležitosti šnorchlování, potápění, výletů na plachetnicích. Je to místo posazené mezi mořem a zalesněnou oblastí. Večer se projdeme letoviskem, nakrmíme volně žijící papoušky lori, posedíme v místních restauracích. Nocleh č. 13.

15.den:

29.11. WHITSUNDAY GROUP ISLANDS (fakultativní výlet)

Celodenní výlet na Whitsunday Group Islands (Velký bariérový útes). Tuto skupinu tvoří 74 ostrovů, které jsou ve skutečnosti vrcholky prastarých hor, které byly před šesti tisíci lety zatopeny mořem a odříznuty od australské pevniny. Nacházejí se zde pláže jako Whiteheawen beach, která patří bezesporu k nejkrásnějším plážím světa. Lodní výlet umožňuje šnorchlování, koupání, někdy se nabízí i možnost letu v helikoptéře nad ostrovy. Po celodenním pobytu na úžasných ostrovech (navštívíme 2 z nich) návrat zpět do Airly Beach. Nocleh č. 14.

16.den:

30.11. AIRLY BEACH – SYDNEY

Po obědě odlet do Sydney. Ubytování a zahájení prohlídky fascinujícího města Sydney. Začneme samozřejmě tam, kde bylo Sydney prvními osadníky založeno a to v historických Rocks. Projdeme se k Opeře, uvidíme Harbour Bridge. Posezení s výhledy na nádhernou zátoku. Dle nálady a síly možné pokračování prohlídky až do pozdních večerních hodin. Nocleh č. 15.

17.den:

01.12. SYDNEY

Po snídani odchod z hotelu na půldenní výpravu po památkách města. Projdeme se k mostu Harbour Bridge a poté po hlavní třídě George Street směrem k radnici, Victoria building, televizní věži, starému parlamentu, katedrále. Možnost okružní plavby po zálivu s obědem na palubě lodi. Nalodění z Jetty 6 a pak nádherný výhled na Sydney Harbour a Opera House přímo z paluby. Poté pokračování procházky městem přes Botanickou zahradu až k Hyde parku. Odpoledne možnost výletu trajektem na Manly, jednu z nejznámějších pláží Sydney. Večer návrat na ubytování. Nocleh č. 16.

18.den:

02.12. SYDNEY

Dopoledne možnost návštěvy Aquaria v Darling Harbour. Toto Aquarium je největším akváriem na jižní polokouli a je zde soustředěna světově největší kolekce australského vodního života. Uvidíte zde více než 5000 druhů živočichů, kteří žijí ve všech částech Austrálie, v tropických severních řekách a na Velkém bariérovém útesu. Najdete zde vodní život z ledových vod Antarktidy, živočichy vnitrozemských řek i dalších moří. Odpoledne odjezd na letiště. Odlet do Singapore. Nocleh č. 17.

19.den:

03.12. SINGAPORE

Krátká dopolední prohlídka centra Singapuru s jeho úžasnými moderními stavbami, které jsou pro toto město charakteristické. Odjezd na letiště a odlet do Prahy.

20.den:

04.12. PRAHA

Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA:   119.990,- CZK.   

Sleva first moment do 31.12.2018                            5.000,- CZK                             

Sleva first moment do 30.04.2019                            2.500,- CZK                                           

.

Cena zahrnuje:

- Letenky – Praha – Singapur  a Sydney – Singapur – Praha včetně všech tax a příplatků

- Letenky – Singapur – Darwin včetně všech tax a příplatků

- Letenky – Ayers Rock – Cairns a letenka Airly Beach - Sydney

- 17x ubytování v motelích, apartmánech nebo bungalovech a chatkách v campingu (15x Austrálie, 2x Singapuru)

- všechny transfery z letiště do hotelu a veškerou dopravu v Austrálii – nájem auta, benzín, silniční poplatky

- vyřízení turistického víza do Austrálie

- průvodce CK NOVA – Ing. Milena Vančurová

- pojištění proti úpadku cestovní kanceláře dle zákona 159 Sb.

Popis

Austrálie, oficiálně Australské společenství (anglicky Commonwealth of Australia) – v českém prostředí též Australský svaz – je federativní stát na jižní polokouli nacházející se na stejnojmenném kontinentu. Kromě pevninské části ho tvoří i velký ostrov Tasmánie a množství menších ostrovů v Jižním, Indickém a Tichém oceánu. Na severu sousedí s Indonésií, Východním Timorem a Papuou Novou Guineou, na severovýchodě se Šalamounovými ostrovy, Vanuatu a Novou Kaledonií a na jihovýchodě s Novým Zélandem.

.

Hlavním městem je Canberra. V Austrálii žije přibližně 22 - 24 milionů obyvatel, převážně ve velkých pobřežních městech jako Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide a Darwin.

Dalsi destinace