To nejlepší z Perského zálivu

Bahrajn - Kuvajt - Katar - Omán - Bahrajn
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

01.10.2020 - 08.10.2020
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
73 900 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
147 800 Kč

01.10.2020 - 08.10.2020
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
83 400 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
166 800 Kč

01.10.2020 - 10.10.2020
9 dnů
  Letecká
  Snídaně
77 900 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
155 800 Kč

01.10.2020 - 10.10.2020
9 dnů
  Letecká
  Snídaně
91 400 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
182 800 Kč

Průvodce:

ing. Milena Vančurová

Odjezd:
Odlet z Prahy 01.10.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
01.10. PRAHA – MANAMA (BAHRAJN)
Odlet z Prahy do Manamy, hlavního města Bahrajnu. Nocleh č. 1.

2.den:
02.10. MANAMA
Bahrajn, maličký státeček 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Ráno nás čeká prohlídka hlavního města, které nese přívlastek Město spících (souvisí s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu). Nejprve návštěva starého města, které je krásně renovované. Zejména čtvrť Muiharraq, kde v minulosti žili lovci perel a obchodníci, patří k těm nejzajímavějším. Prohlídka mešity Al Fateh, mohyly A`Ali, pahorek Qal`at al-Bahrain s pevností ze 16. století, most krále Fahda, který tvoří několik mostů a viaduktů (spojují Saúdskou Arábii a ostrovní Bahrajn). Možnost večerní návštěvy trhu v Manámě. Odjezd na letiště a pozdě večer odlet do Kuvajtu. Nocleh č. 2.

3.den:
03.10. BAHRAJN - KUVAJT
Po snídani prohlídka Kuvajtu, malé monarchie, která sousedí s Irákem a Saudskou Arábií. Tato země se řadí k hlavním světovým producentům ropy (na kuvajtském území se nalézá 8 až 9 % svět. zásob této suroviny). Konzervativní, extrémně bohatý malý státeček v Perském zálivu nás okouzlí svou moderní architekturou i vyspělostí. Projdeme se centrem Kuvajt City, Majlis al Umma – budova parlamentu, která je dílem dánského architekta Jorna Utzona (proslavila jej zejména Opera v Sydney). Město Kuvajt je skutečně „metropole na ropu bohaté země. Moderní stavby jako nádherné věže Kuvajt Tower, mrakodrap Al Hamra Tower s nezvyklým vzhledem ale také výškou 414 m (nejvyšší stavba Kuvajtu) tvoří jeho dominanty. Nachází se zde ale i některé historické památky, z nichž nejstarší je Šejkův palác z roku 1896. Nocleh č. 3.

4.den:
04.10. KUVAJT – DAUHA (KATAR)
Ráno odlet do Kataru. Zde nás čeká 3 hodinová prohlídka emirátu, který leží na poloostrově vybíhajícím do Perského zálivu. Jeho hlavní město Dauhá tvoří zejména panorama mrakodrapů ve West Bay, residenční čtvrť Perla Kataru. Navštívíme muzeum islámského umění v „moderní pouštní pevnosti“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírkou islámských uměleckých předmětů v celém regionu. Projdeme se po přístavní promenádě Corniche, uvidíme Fanar Tower a snad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif. Perlou uprostřed trhu je trh s dravci, které sem chodí Katarci kupovat svým vnukům. Nocleh č. 4.

5.den:
05.10. DAUHA - MASCAT (OMÁN)
Po snídani transfer na letiště a let do Maskatu. Po příletu prohlídka Maskatu – vyhlídka na portugalskou pevnost Merani a Jalali, rybí trh, Sultánův palác a Velká mešita sultána Kábúse, Royal Opera House ve stylu moderní architektury, muzeum Bait Al Baranda. Poté se projdeme po promenádě „Corniche“, navštívíme nejstarší arabský trh súk Muttrah s původní ománskou architekturou. Odlišnou architekturu si můžeme vychutnat v dosud obývané šíitské čtvrti Soor al Lawatia. Při obědě i večeři budeme mít příležitost ochutnat místní speciality. Nocleh č. 5.

6.den:
06.10. MASCAT - NIZWA – BAHLA (UNESCO) - JEBRIN
Po snídani se vydáme přes hory Hajar směr Fanja a Sumail. Poté dorazíme do Nizwy, starodávného hlavního města. Navštívíme pevnost Nizwa, jednu z nefascinujících pevností Ománu. Kolem pevnosti datované do roku 1660 se rozvinul tradiční trh – súk. Poté budete mít příležitost ochutnat tradiční jídla. Po obědě se přesuneme do vesnice Bahla, jednoho z nejstarších měst Ománu, jehož pevnost je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Samo město je proslaveno svojí keramikou i výšivkami. Pevnost Jebrin byla centrem vzdělanosti pro studium Islámu, arabštiny, medicíny i astrologie. Tato cesta je velmi inspirující a velice přiblíží ománskou kulturu. Večer návrat do Maskatu. Večeře. Nocleh č. 6.

7.den:
07.10. MASCAT – WAHIBA – WADI BANI KHALID
Po snídaně se vydáme do oblasti Wahiba Sands, obrovského písečného moře, tvořeného bílými a rudými písečnými dunami, které dosahují až 200 m. Neskutečná podívaná zejména pro fotografy, kteří za každou dunou najdou nádherné scenérie, s nádhernou florou i zajímavou faunou. Návštěva beduínského domu v této divočině. Naprostý kontrast k této krajině je Wadi Bani Khalid. Tvoří je malé půvabné vesničky, vryté do okolních hor. Wadi má čistou hlubokou modrou vodu. Nocleh č. 7.

8.den:
08.10.
Varianta 1. MUSCAT - PRAHA. Odlet do Prahy (bez průvodce).
Varianta 2. MUSCAT. Relaxace u moře. Nocleh č. 8.

9.den:
09.10. MUSCAT
Relaxace u moře. Nocleh č. 9.

10.den:
10.10. MUSCAT – PRAHA
Odlet do Prahy.

Poznámka:

CENA za osobu ve 2-lůžkovém nebo 3-lůžkovém pokoji:
Varianta 1. 73.900,- Kč
Varianta 2. 77.900,- Kč

Sleva first moment do 31.12.2019                            4.000,- Kč                             
Sleva first moment do 31.01.2020                            2.000,- Kč

Cena zahrnuje:
- 7x (9x) ubytování v 3 a 4 stars hotelu - 2 lůžkové pokoje se soc. zařízením se snídaní
- Letenka Praha – Bahrajn, Bahrajn – Kuvajt, Kuvajt – Doha (Katar), Doha – Maskat – Praha včetně tax a palivových příplatků
- Průvodce CK NOVA Ing. Milena Vančurová
- City tour v Bahrajnu, Kuvajtu a Doha s místními průvodci
- Program v Ománu s místními průvodci
- Transfer po celou dobu programu
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

Příplatky:
- Víza: Bahrajn (při příletu 5 BD, Kuvajt – 75 USD elektronicky, Ománu 20 OMR – elektronicky)
- Stravu mimo snídaně, konzumaci v minibaru v hotelu
- Spropitné místním průvodcům a řidičům (60 USD – vybere průvodce na začátku zájezdu)
- Vstupné do objektů
- Ostatní osobní výdaje
- Komplexní cestovní pojištění (s pojištěním storna do 130.000,- Kč z důvodu terorismu) za 1.760,- Kč/osoba (Varianta 1.), 1.950,- Kč (Varianta 2.)

Popis
Omán – fascinující svět, který připomíná krajinu z pohádek Tisíce a jedné noci. Objevte dynamickou zemi, která patří k nejrychleji se rozvíjejícím zemím světa. Navštívíme místa zapsaná na listině UNESCO i místa, která nám Omán maximální přiblíží. Katar – země zaslíbená tradicím arabské monarchie. I přesto, že většinu této oblasti pokrývá nehostinná pouštní planina, mnohé cestovatele láká právě ona.
Katar - domov typické pouštní architektury a starověkých skalních osad.
Kuvajt – malá, zato velmi bohatá země. Vlastně se jedná o jedno jediné město, obklopené vyprahlou pouští s několika malými beduínskými osadami. Zdrojem prosperity je ropný průmysl.
Bahrajn – vůbec nejmenší stát Perského zálivu. Hlavním městem je Manáma na ostrově Bahrajn. Perský záliv má skutečně co nabídnout. Navštívíme to NEJ…

Dalsi destinace