Francouzská Polynésie - Cesta snů

Tahiti-Moorea-Raiatea-Bora Bor - Francouzská Polynésie
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

16.10.2020 - 26.10.2020
10 dnů
  Letecká
  Snídaně
134 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
269 980 Kč

Průvodce:

ing. Milena Vančurová

Odjezd:
Odlet z Prahy 15.10.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
15.10. PRAHA – LOS ANGELES – PAPEETE (TAHITI)
Odlet z Prahy přes Paříž nebo Londýn do Los Angeles. Odtud pokračování na Tahiti.

2.den:
16.10. LOS ANGELES – PAPEETE (TAHITI)
Pokračování letu z Los Angeles na Tahiti. Po příletu na Tahiti transfer do hotelu. Relaxace v hotelu po dlouhém letu. Nocleh č. 1.

3.den:
17.10. TAHITI - MOOREA
Snídaně. Trajektem přesun na ostrov Moorea. Je to jeden z nejhezčích ostrovů tzv. návětrné strany Společenských ostrovů s nádhernými zálivy. I vy budete mít příležitost užít si nádherných scenérií, známé rovněž z filmu Bounty s Melem Gibsonem, natočeného podle skutečné události, spojené právě s ostrovem Tahity a Společenskými ostrovy. Transfer do hotelu. Odpoledne se vydáme objevovat tento okouzlující ostrov: historii – kulturu – přírodu – umění a suvenýry, fantastické vyhlídky. To vše najdete v tomto malém ráji. Zastavíme v zátoce Opunohu i zátoce kapitána Cooka, projedeme ananasovými poli, navštívíme továrnu na výrobu džusů, destilerii, „Marae“, starověké obětní místo a templ, vyhlídku Belvedere. Zastavíme také v „Le Petit Village“, hlavní nákupní centrum ostrova Moorea, nákup suvenýrů. Nocleh č. 2.

4.den:
18.10. MOOREA
Užijete si bezstarostné dny na magickém ostrově, který nabízí ideální pěší túry, vodní sporty. Dnes nás čeká lodní výlet po lagunách ostrova, při kterém zažijeme koupání s rejnoky a žraloky, jejich krmení. Poté se vydáme na malý neobydlený ostrov, kde se dozvíte, jak se připravuje pravé ceviche, které bude servírováno spolu s ostatními místními pokrmy při dobrém obědě. Odpoledne je možno účastnit se různých sportovních aktivity – šnorchlování, kajak, volejbal, nebo jenom lenošit, koupat se a slunit. Nocleh č. 3.

5.den:
19.10. MOOREA
Snídaně. Dnešní den relaxace a volno na koupání a vodní aktivity, nebo procházky po okolí.
Fakultativně: Návštěva tradiční domorodé vesnice Tikki Village s večeří připravenou v tradiční zemní peci. Nocleh č. 4.

6.den:
20.10. MOOREA - RAIATEA
Po snídani odlet na ostrov Raiatea. Každá kultura má své centrum, své svaté místo, ke kterému vzhlíží s úctou. Pro Polynésany to byl právě ostrov Raiatea. Je to 2. největší ostrov Francouzské Polynésie s hlavním městem Uturoa. Kdo hledá poklidný svět Tichomoří, nebude zklamán. Transfer z letiště na ubytování. Mekka jachtařů a kolébka Polynésanů bývá také často nazývána svatým ostrovem. S kultovními místy „Marae“ jsou svázány početné legendy. Tato magie mu dodává jeho kouzlo. Zde se nachází jediná splavná řeka, velké množství vodopádů. Raiatea a protilehlý ostrov Tahaa leží ve stejné laguně a tak se můžete vydat na i na tento sousední ostrov. Nocleh č. 5.

7.den:
21.10. RAIATEA
Snídaně. Dnes se nabízí řada aktivit: pronájem auta nebo kola za poznáním křišťálových lagun a krásných zelených zákoutí kolem ostrova, vyhlídky, vodopády, pěší túra na jednu z nejvyšších hor ostrova Temenhami Plateau, kde se můžete pokochat fantastickými výhledy kolem ostrova, přivonět k jedné z nejvzácnějších květin světa Tiare Apetahi, nebo kratší túry k vodopádům, nebo výšlap na horu Mount Tapioi. Nabízí se i výlet na protější ostrov Tahaa a nebo jednoduše: užívat sluníčka, křišťálové vody, krásných písečných pláží. Nocleh č. 6.

8.den:
22.10. RAIATEA – BORA BORA
Snídaně. Transfer do přístaviště a lodí na nejznámější ostrov Francouzské Polynésie – Bora Bora. Už při samotné plavbě na ostrov s ním budete nadšeni, plavba lodí na křišťálově čisté vodě je skutečně zážitkem. Perla Pacifiku nabízí fantastické siluety hor v jedné z nekrásnějších lagun světa. Ideální místo pro nicnedělání nebo pro řadu vodních i sucho-zemských aktivit. Transfer do hotelu, volno na koupání v překrásné laguně. Nocleh č. 7.

9.den:
23.10. BORA BORA
Snídaně. Dopoledne volno ke koupání, opalování či individuálnímu poznávání ostrova. Odpoledne fakultativně: půldenní výlet s pozorováním žraloků a rejnoků v moři během krmení, nebo výlet na šnorchlování a pozorování podmořského života. Nocleh č. 8.

10.den:
24.10. BORA BORA
Prozkoumání ostrova. Buď pronájem auta, nebo kola, nebo pěší túra. Můžeme si vydat i do vnitrozemí, či navštívit některou z místních vesnic. Nejvíce však zřejmě využijeme čas pro vodní aktivity, užívání sluníčka a nádherného prostředí ostrova k relaxaci. Nocleh č. 9.

11.den:
25.10. BORA BORA
Prozkoumání ostrova. Buď pronájem auta, nebo kola, nebo pěší túra. Můžeme si vydat i do vnitrozemí, či navštívit některou z místních vesnic. Nejvíce však zřejmě využijeme čas pro vodní aktivity, užívání sluníčka a nádherného prostředí ostrova k relaxaci. Nocleh č. 10.

12.den:
26.10. BORA BORA - TAHITI – LOS ANGELES
Ráno odlet zpět na Tahiti. Výlet po ostrově, který je největším ostrovem Francouzské Polynésie v souostroví nazvaném Společenské ostrovy. Objevil je v roce 1786 francouzský mořeplavec Louis Antoine de Bougainville a proslavila ho díla francouzského malíře Paula Gauguina. Zastavíme se na nejzajímavějších místech tohoto ostrova: One Tree Hill, botanická zahrada a vodopádu Vaimahatu, Muzeum Paula Gauguina, Muzeum Tahiti a jeho ostrovů a další zastávky. Po cestě rovněž zastávka na oběd. Večerní odlet do Los Angeles ve 22. 00 hod.

13.den:
27.10. LOS ANGELES – PRAHA
Přílet ráno do Los Angeles – za příplatek možný odpočinek v některém z letištních hotelů (6 hodin). Odlet v podvečer do Prahy.

14.den:
28.10. PRAHA
Přílet do Prahy.

Poznámka:

Cena za osobu ve 2-lůžkovém pokoji:    134.990,- Kč

Sleva first moment do 15.11.2019                            4.000,- Kč
Sleva first moment do 15.12.2019                            2.500,- Kč
Sleva first moment do 31.01.2020                            1.500,- Kč

Cena zahrnuje:
- Leteckou přepravu Praha – Papeete – Praha včetně tax a poplatků
- Přejezd trajektem Papeete – Moorea a Raiatea – Bora Bora
- Leteckou přepravu Moorea – Raiatea - Bora Bora – Papeete včetně tax a poplatků
- 10x ubytování v kvalitních hotelích, resortech a pensionech kat. 3* ve Francouzské Polynésii (1x Tahiti, 3x Moorea, 2x Raiatea, 4x Bora Bora) dvoulůžkové pokoje
-3x snídani a 1x oběd při lodním výletu
- Veškeré transfery letiště – hotel – trajekt a transfery po ostrově Tahiti
- Program mimo fakultativní výlety a aktivity, které nejsou uvedeny v programu
- 1x lodní výlet – „Shark Tour“ na Moorei, člunem po laguně, krmení žraloků, koupání s rejnoky, český průvodce po celou dobu pobytu
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

Příplatky:
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 26.990,- Kč
- Stravu mimo 3 snídaně a 1 oběd
- Fakultativní výlety nad rámec programu
- Registrace ESTA do USA (14,- USD)
- Letištní hotel v Los Angeles při zpáteční cestě v případě dlouhého čekání na přestup
- Komplexní cestovní pojištění (s pojištěním storna do 130.000,- Kč) za 2.330,- Kč/osoba

Popis
Polynésie – 5 souostroví a celkem 118 ostrovů Jižního Pacifiku. Mezi nimi vyslovené klenoty jako Moorea či souostroví Bora Bora. Místo, jež okouzluje plážemi, krásou místních žen, blankytnou modří oceánu, korálovými útesy a bujnou vegetací. Místo, na které hned tak nezapomenete. Tato oblast má 2 roční období – letní a zimní. Je celoročně navštěvována a nejpopulárnějším obdobím k jejich návštěvě je období mezi červencem a říjnem, kdy je nebe modré a teploty nejsou tak úmorné. Tato cesta snů vás přivede na nejkrásnější ostrovy tohoto pozemského ráje.

Dalsi destinace