okruh Islandem

Reykjavík - Island
Doprava: 
Strava: 
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

1.den:

23. 6. LET PRAHA – REYKJAVÍK                                                                                                   

Odlet do Reykjavíku. Mezinárodní letiště Keflavík je postaveno uprostřed pustiny a svou velikostí spíše připomíná nějaké menší regionální letiště. Přesto sem míří všechny mezinárodní letecké spoje. Ubytování v pozdních večerních hodinách. Nocleh č. 1.

2.den:

24. 6. GRÁBRÓK –  VIDIMYRI – GLAUMBAER (cca 420 km)

Cesta po okružní silnici na sever se zastávkou u kráteru Grábrók. Přímo u silnice se můžete podívat na malý sopečný kráter Grábrók, ze kterého jsou krásné výhledy do okolí. Kousek jižně po okružní silnici je odbočka k historicky známé obci Reykholt. Dále po silnici východním směrem se dostanete ke krásné-mu vodopádu Hraunfossar, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád Barnafoss, který také stojí za vidění. Zastávka u kostelíku ve Vidimýri a skanzenu Glaumbar. Nocleh v Akureyri či okolí. Nocleh č. 2.

3.den:

25. 6. AKUREYRI - MÝVATN – KRAFLA – DETTIFOSS (cca 200 km)

Návštěva města Akureyri. Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské  město a především metropole severního  Islandu. Poté se vydáme k vodopádu Go?afoss a jezeru Mývatn. Jezero Mývatn je bezesporu jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších  míst  Islandu. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností,  které zde naleznete jsou  rozmanité a velmi unikátní. Jezero samotné  je poměrně mělké a přímo v něm se nachází  řada útvarů lávového původu. Také je často nazýváno jezerem muchniček (pro hojný výskyt stejnojmenného hmyzu). Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky Hverfjall, pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ Dimmuborgir a projdeme se mezi pseudokrátery Skútustadir. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce Krafla s kráterem Víti (Peklo). Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád Dettifoss, nej
mohutnější v Evropě (500 m3/s), který spadá do obrovského kaňonu řeky. Nocleh na severu ostrova. Nocleh č. 3.

4.den:

26. 6. VATNAJÖKULL - HÖFN (cca 320 km)                                                             

Vychutnejte si dramatickou krajinu fjordů předtím než dorazíte k ledovci Vatnajökull. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po  stranách parku sahají až k okružní silnici  číslo 1. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou Lón, ryolitovými horami u farmy Stafafell do střediska této oblasti - města Höfn. Nocleh blízko města Höfn. Nocleh č. 4.

5.den:

27. 6. JÖKULSÁRLÓN - SKAFTAFELL (cca 270 km)                                                                           

Pod ledovcem  Vatnajökull  vaše cesta vede po okružní silnici číslo 1 na východ, po několika desítkách kilometrů od parku Skaftafell narazíte přímo u silnice na ledovcovou lagunu Jökursálón, úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrými, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině a magicky znějící melodií, tvořenou stálým odkapáváním vody z neustále  tajících ledových ker. Zastavte se a užijte si koncert tajícího ledu, popřípadě se můžete s průvodcem projet člunem po laguně. V Národním parku Skaftafell uvidíte mnoho vodopádů a černé sopečné pláže. Na jihu Islandu, kde Vysočina sahá velmi blízko k moři a oblast nížiny je poměrně malá (a navíc dost nehostinná), je Skaftafell bezesporu turistickým cílem číslo jedna. Park se rozkládá na svazích pod ledovcem Vatnajökull. Ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po  stranách parku sahají až k okružní silnici  číslo 1. Nocleh č 5.

6.den:

28. 6. GULLFOSS – STROKKUR - PINGVELLIR – REYKJAVÍK (cca 180 km)                                                             

Navštívíte vodopád Gullfoss, horké prameny s aktivním gejzírem Strokkur a Národní park ?ingvellir. Poté již zbytek dne můžete strávit v Reykjavíku. Před odletem navštívíte geotermální oblast Krísuvík a vychutnáte si koupel v Modré laguně. (nutno včasná rezervace při koupi zájezdu).  V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je zde postavena velká a důležitá elektrárna. V kamenité oblasti vypadá opravdu jak z jiného světa (nebo jako z Verneova Ocelového města). Hned vedle stojí Modrá Laguna - veliké, moderně vybavené termální koupaliště, které jinde nenaleznete. Modravá voda je teplá v každém ročním období, má léčivé účinky a je základem pro mnoho léčivých i kosmetických produktů. Koupaliště je velmi dobře vybavené, včetně moderních šaten, sprch, obchodu, restaurace a kavárny.  V noci odlet do Prahy.

7.den:

29. 6. REJKJAVÍK - PRAHA

Po půlnoci odlet do Prahy. Přílet v dopoledních hodinách.

Poznámka:

Sleva first moment do 31. 10. 2017                          2.000,- CZK                             

Sleva first moment do 30. 11. 2017                          1.000,- CZK                                           

 

.

Změna program v případě špatného počasí, nesjízdnosti silnic, či změny letových řádů vyhrazena!!! 

.

Velikost skupiny: do 15 účastníků

 

Popis

Island, to je země rozmanité a především téměř nedotčené přírodní krásy. Je to země ledovců, sopek, gejzírů a geotermálních pramenů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých nedostupných hor, ale i dalekosáhlých lávových pustin. Island stojí uprostřed mořských vod atlantického oceánu trochu jako jiný svět.

Dalsi destinace