Velká cesta Indočínou

okruh - Kambodža
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

29.10.2019 - 10.11.2019
12 dnů
  Letecká
  Polopenze
81 690 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
163 380 Kč

29.10.2019 - 10.11.2019
12 dnů
  Letecká
  Polopenze
92 480 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
184 960 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

Doprava:

Letecká doprava - odlet z Prahy.

1.den:

1.DEN: 28.10. PRAHA

Odlet z Prahy do Siem Reapu.

2.den:

2.DEN: 29.10. SIEM REAP

Přílet do Kambodži do Siem Reapu. Je to kolébka civilizace Angkor, kde se zrodila Kambodža. Famózní archeologická lokalita, která je nazývána jedním ze sedmi největších divů světa pokrývá asi 600 km2, zahrnuje více než 100 báječných prastarých monumentů a přes tucet chrámů, které byly postaveny během nejokázalejší éry dynastie Khmerů v průběhu 9. až 13. století. Po příletu transfer do hotelu. Podvečerní návštěva města a večerních místních trhů. Nocleh č. 1.

3.den:

3.DEN: 30.10. SIEM REAP                                                                                                   (S, O, -)

Po snídani celodenní pobyt v areálu Angkor Thom (Velké město). Návštěvu zahájíme v jednom z nejfamóznějších chrámů na území Angkoru – v Angkor Watu, jednom ze sedmi největších architektonických divů světa. Byl postaven jako chrám a mausoleum krále Suryavarmana II. ve vrcholné éře khmerského císařství v první polovině 12. století.  Po obědě navštívíme Angkor Thom, v němž si prohlédneme Prasat Kravan a Ta Prohm. Jeden z nejhezčích chrámů byl téměř zarostlý stromy, které jeho zdivo z velké části prorůstají do dnešních dnů. Prohlídka areálu pokračuje dalšími skvosty,  včetně Jižní brány, slavného Bayon Temple (12. stol.), jednoho z nejtajemnějších chrámů v Angkoru, složeného z 54 gotických věží zdobených 216 smějícími se tvářemi), Baphuon Temple, Terrace of Elephants (používané jako obří tribuny pro slavnostní příležitosti), Terrace of the Leper King, Phimean Akas Temple. Následuje prohlídka Phnom Bakheng temple (první chrám v regionu Angkor postavený králem Yacovarman I. v první polovině 9. století ). Návrat zpět do Siem Reapu. Večer se můžete vydat na velmi živý noční trh, kde budete mít možnost nakoupit různé suvenýry. Nocleh č. 2.

4.den:

4.DEN: 01.11. SIEM REAP – TONLE SAP                                                                                (S, -, V)

Ráno po snídani se vydáme objevovat běžný život místních obyvatel. Nejdříve pojedeme do okresu Pouk, kde navštívíme farmu na produkci a zpracování hedvábí. Poté se zastavíme u vodní nádrže Western Baray, která zásobovala vodou celý středověký Angkor. Odpoledne nás čeká výlet lodí po jezeře Tonle Sap. Nalodíme se na místní typickou loď, která nás přes největší kambodžské jezero a největší sladkovodní jezero Asie přiveze do některé z plovoucích vesnic jako např.  Chong Khneas. Řeka Sap a jezero Tonle Sap je mimořádně biologicky rozmanitá a je ekologickým divem světa.  Večeře v tradiční restauraci s Apsara tradičními tanci. Nocleh č. 3.

5.den:

5.DEN: 02.11. SIEM REAP  - HO CHI MINH (VIETNAM)                                       (S, O, -)

Po snídani transfer na letiště v Siem Reap a odlet do Saigonu, tj. do Ho Či Minova Města, největšího města ve Vietnamu známého jako „Perla Dálného Východu“. Po obědě projížďka centrem města, jehož budovy jsou historickými svědky vzestupů a pádů i politických otřesů národa a jeho generací. Zastávka u novorománské katedrály Notre Dame, městské pošty (jednoho ze symbolů města), Ho Či Minova městského lidového výboru (před rokem 1975 stará radnice) a Opery, postavené v roce 1899, prezidentského paláce, kde sídlila vláda Jižního Vietnamu v době Americké války. Poté návštěva Muzea války, kde jsou vystavovány válečné exponáty právě z této války. Transfer do hotelu. Nocleh č. 4.

6.den:

6.DEN: 03.11. DELTA MEKONGU                                                                (S, O, -)

Po snídani nás čeká fantastická cesta po řece Mekong. Nejprve přejezd do 70 kilometrů vzdáleného My Tho, nazývaného "Brána řeky Mekong a její Delty". Delta Mekongu je vietnamskou zásobárnou rýže a ohromnou oblastí pěstování durianu, manga, rambutanu a ostatních lahodných tropických ovocných plodů. V My Tho nástup na motorovou loď a projížďka po horním toku podél poloostrova Tan Long navštívit 4 ostrovy: Dragon, Unicorn, Tortoise, Phoenix. Užijete si ochutnávky čerstvého kokosového mléka, zastávka v rukodělné vesnici, která produkuje výrobky z kokosových palem. Procházka po ostrově, ochutnávka delikatesního čerstvého ovoce, horkého čaje s medem za tradičních melodií a národních písní. Užijete si krátkou Tilbury tour v koňských povozech po vesnici. Nalodění na malé lodičky a plavba romantickým kanálem lemovaným palmami. Návrat zpět do Ho Či Minova Města a volno v hotelu. Nocleh č. 5.

7.den:

7.DEN: 03.11. HOI AN                                                                   (S, O, -)

Po snídani transfer na letiště, let do Da Nangu, prastaré země úzce spojené s kulturními tradicemi. Nacházejí se zde překrásná místa s bílými písečnými plážemi. Přijedeme do Hoi An na břehu řeky Thu Bon, které má zřetelnou čínskou atmosféru s nízkými, obklady zdobenými domy a úzkými ulicemi. Hoi An bylo jedno z hlavních obchodních center jihovýchodní Asie v 16. století. Všechny domy byly stavěny z ušlechtilého dřeva, dekorovány lakovanými prkny a krovy a panely dřevořezeb s čínskou tématikou. Procházka městem je tou nejlepší cestou, jak toto město objevit. Návštěva Japonského krytého mostu a pagody Ong postavené v roce 1653. Budova parlamentu postavená v roce 1692 čínským kupcem Phuoc Kien je architektonickým unikátem s uměleckými ornamenty a nádhernými sochami. Čínský architektonický styl kombinovaný s vietnamskou dovedností dodává ten správný umělecký charakter. Nocleh č. 6.

8.den:

8.DEN: 04.11. HUE                                                               (S, O, -)

Po snídani se vydáme do Hue. Císařské město s mnoha památkami, srdce centrálního Vietnamu bylo mezi lety 1802 a 1945 za třinácti vládců dynastie Nguyen sídlem politické moci. Město je zapsané na seznam UNESCO. Cesta povede mnoha nádhernými scenériemi podél dálnice 1. Zastávka na Hai Van Pass, literárně nazývaném “Moře a oblaka”. Jedná se o nejvyšší a nejdelší průsmyk ve Vietnamu. Dosahuje výšky 496 m n. m. a jeho vrcholek je téměř vždy v oblacích. Když zde v 15. století zastavil král Le Thanh Ton, aby obdivoval zasněné a majestátní scény nebe, plné oblaků a moře, nazval toto místo “De Nhat Hung Quan”, největší grandiozitou Země. Z nejvyššího bodu v průsmyku je vidět z ptačí perspektivy pulzující město Danang zrcadlící se ve vodách řeky Han. Jižně na úpatí pohoří leží mořské pobřeží Nam O, které má nádherné pláže s jemnými vlnkami i a rybářskými loděmi křižujícími mořské pobřeží. Po obědě dračí motorovou lodí plavba po Voňavé řece k návštěvě pagody Thien Mu (Pagoda božské paní, která byla postavena v roce 1601, její 21 m vysoká sedmipatrová věž je nejkrásnější ze všech pagod v celé zemi). Transfer do hotelu. Nocleh č. 7.

9.den:

9.DEN: 05.11 HUE - HALONG BAY                                                            (S, O, - )

Dopolední návštěva Citadely – císařského města, které bylo z velké části zničené koncem  2. světové války a ve Vietnamské válce. Prohlídka zachovalých částí, poté transfer na letiště Phu Bai a let do Hanoje. Hanoj je kolébkou civilizace delty červené řeky se zelenými rýžovými poli. Přílet na letiště Noi Bai, poté odjezd přímo na Halong Bay (cesta trvající asi 3.5 – 4 hodiny). Krajina lemovaná rýžovými poli a malými vesnicemi. Příjezd na pláž Halong, kde můžete pozorovat západ slunce. Nocleh č. 8.

10.den:

10.DEN: 06.11. HALONG BAY - HANOJ                                                                        (S, O, - )

Dnes nás čeká čtyřhodinová plavba velkou dřevěnou džunkou po zátoce Halong Bay, která je zlatým vrcholem cesty a mistrovským dílem přírody. Halong Bay tvoří 3000 malých a velkých ostrovů všech možných tvarů. Je to skutečný div světa: zelené ostrovy, nádherně modrá voda, korály, perly, jeskyně (prostě fascinující svět). Není divu, že tato zátoka byla zapsaná na listinu světového dědictví UNESCO. Odpolední odjezd autobusem do Hanoje. Podvečerní návštěva vodního loutkového divadla. Nocleh č. 9.

11.den:

11.DEN: 07.11. HANOJ – LUANG PRABANG (LAOS)                                                            (S, O, - )

Snídaně. Celodenní výlet Hanojí, návštěva palácového komplexu Chairman, kde se nachází Ho Či Minovo mausoleum, náměstí Ba Dinh National square a dalších památek (Stilt House, One Pillar Pagoda). Dalším cílem bude návštěva pagody a chrámu Tran Quoc Pagoda & Quan Thanh Temple, které se nachází na ostrově západního jezera, dále návštěva Chrámu literatury, symbolu konfucianismu. Odpoledne návštěva Muzea historie Vietnamu. Hodinová jízda tradiční rikšou po nákupní třídě i uličkami starého města. Po příjezdu zpět návštěva zahrady Hoan Kiem Lake (Jezero obráceného meče), Chrámu hrdinů Ngoc Son a věže But, která fascinuje 600 let starými legendárními příběhy. Poté odjezd na letiště a večerní let do Luang Prabangu (Laos). Nocleh č. 10.

12.den:

12.DEN: 08.11. LUANG PRABANG                                             (S, O, - )

Luang Prabangu, pradávné hlavního města království Lao bylo zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1995. Návštěva královského chrámu Wat Xieng Thong, který reprezentuje klasickou architekturu chrámů v Luang Prabang, stupy Wat Visoun, stupy známé jako Makmo, protože její tvar se podobá polovině vodního melounu. Poté návštěva chrámu Wat Aham a korunního klenotu mezi všemi chrámy města Wat Wieng Thong. Poté se vydáme hlavní třídou lemovanou mnoha kláštery a chrámy jako Wat Sibounheuang, Wat Si Moungkhoun, Wat Sop a Wat Sene ke královskému paláci. Zde žila královská rodina a také poslední král Laosu. Po jeho prohlídce návštěva chrámu Wat Mai. Pro zájemce na závěr návštěva chrámu Phousi s 382 schody, odkud je možno pozorovat nádherný západ slunce. Den zakončíme individuálním volnem na každodenním rušném večerním trhu. Nocleh č. 11.

13.den:

13.DEN: 09.11. LUANG PRABANG – SLONÍ CAMP                                                                  (S, O, -)

Ráno odjezd na návštěvu sloního campu. Jeho návštěvu zahájíme projížďkou na slonech, poté budeme mít možnost pozorovat jejich výcvik a povely k jejich ovládání. Po obědě pozorování slonů při koupeli v řece Nam Khan. Na závěr odpoledne nás čeká výlet tradiční dlouho laoskou lodí k vodopádu Tad Sae na relaxaci s možností koupání v čisté, chladné vodě. Odjez zpět do Luang Prabangu. Nocleh č. 12.

14.den:

14.DEN: 10.11. LUANG PRABANG – PRAHA                                                                    (S, -, -)

Po snídani volno před odletem do Evropy. Odjezd na letiště, odlet do Evropy.

15.den:

15.DEN: 11.11. PRAHA

Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA: 81.690,- Kč

SLEVA NA FIRST MOMENT – ZE ZÁKLADNÍ CENY:

do 31.10.2018              - 3.000,- Kč

do 30.11.2018              - 1.500,- Kč

Popis

Asijské země Kambodža, Laos a Vietnam, bývalé francouzské kolonie, patří do regionu jihovýchodní Asie, která se historicky nazývá Indočína. Cesta, na kterou se společně vydáme, Vás bezesporu uchvátí. Skvosty, jako Angkor Wat, Luang Prabang, Hue, Mekong, Ha Long Bay… patří ke světovému kulturnímu a přírodnímu dědictví, z nichž řada je zapsána na listinu UNESCO.

Dalsi destinace