Kanada - Aljaška - okruh záp. Kanadou, Youkonem a Aljaškou

Edmonton - Kanada
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Bez stravy
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

04.07.2020 - 17.07.2020
13 dnů
  Letecká
  Bez stravy
101 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
203 980 Kč

04.07.2020 - 17.07.2020
13 dnů
  Letecká
  Bez stravy
113 890 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
227 780 Kč

Průvodce:
Ing. Milena Vančurová
Bc. Kateřina Večeřová

Odjezd:
Odlet z Prahy 04.07.2020

Doprava:

Letecká

1.den:
04.07. PRAHA – EDMONTON
Odlet z Prahy do Edmontonu , přílet ve večerních hodinách. Odjezd na ubytování. Nocleh č. 1.

2.den:
05.07. EDMONTON – NP JASPER – SUNWAPTA FALLS
Po snídani se vydáme do NP Jasper, který je zapsaný na seznam UNESCO. Jako první zastavíme na 2 hodinovou vycházku kolem „bezedného“ kaňonu Maligne, kterým protéká stejnojmenná řeka. Tento trek je již legendou. Vybereme si jednu ze značených tras a budeme se kochat krásou peřejí z mostů, které kaňon překlenují. Poté se vydáme do městečka Jasper, které je centrem celého NP. Po krátké zastávce najedeme na slavnou Icefeelds parkway – cestu ledovců, která kopíruje řeku Athabasca. Cesta dech beroucími Rocky Mountains mezi dvěma nejnavštěvovanějšími parky bude skutečným zážitkem. Na této slavné cestě sněžných polí, kde na 230 km můžeme vidět 7 sněžných polí a 25 ledovcových splazů bude dalším cílem vodopád Athabasca, vyhlídky na ledovcová pole a vodopád Sunwapta. Nocleh č. 2.

3.den:
06.07. ATHABASCA GLACIER - LAKE`S LOUISE AND MORAINE –BANFF
Dnes budeme pokračovat v návštěvě NP Jasper. Slavná silnice nás zavede k ledovci Athabasca, který je součástí ledovcového pole Columbia, které je největší atrakcí samo o sobě. Je více než 10.000 let staré, má krystalově čistý led a délka více než 6 km ohromí každého návštěvníka. Jeho krása vám umožní pochopit, proč je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Tyrkysová jezera jako například Payeto lake s nejhezčí barvou jezera v Kanadě, různorodá fauna, blyštivé ledovce čekají, až je společně při krátkých procházkách objevíme. Poté přejedeme do NP Banff. Pokračování k jezeru Moraine lake, které vás zaručeně uchvátí nádhernou tyrkysovou barvou vody, stejně jako jezero Lake Louise. Rušné jezero Louise s krásnou modrou hladinou odráží nejen zasněžené vrcholky hor, ale i siluetu luxusního hotelu ve stylu „chatau“. Naproti tomu jezero Moraine má mnohem intimnější atmosféru a nebesky modrá hladina jezera patří k nezapomenutelným zážitkům. Není divu, že se pro svou krásu ocitlo na zadní straně kanadské dvacetidolarovky Poté odjezd do Banffu. Podvečerní procházka lázeňským městem. Nocleh č. 3.

4.den:
07.07. BANFF - NP YOHO – NP GLACIER - NP REVELSTOCKE
Dnes překročíme hranice dvou kanadských provincií Alberty a Britské Columbie a budeme pokračovat k průsmyku Kopajícího koně. Prohlédneme si fantastické železniční dílo spirálových vlakových tunelů, podnikneme krátkou túru k vodopádu Takakkaw, stejně jako procházku u jezera Emerald lake, které se nachází v NP Yoho. Budeme se snažit zahlédnout divoká zvířata od medvědů Grizzly, přes soby, až po kozorožce. Odpoledne pokračování přes průsmyk Rogers pass v NP Glacier do původního dělnického městečka Revelstoke. Až uvidíme 2 vyřezané sochy mohutného medvěda Grizzly, jsme v Revelstoke. Město má krásnou viktoriánskou architekturu: dřevěné domy s verandami, kamenné domy a mohutnou masivní správní budovu s věží. Nocleh č. 4.

5.den:
08.07. KAMLOOPS – WHISTLER
Dnes nás čeká dopolední přejezd do Whistleru. Toto dějiště zimní olympiády 2010 nabízí mnoho možností outdoorových aktivit. Určitě nesmíte vynechat jízdu známou lanovkou „Peak 2 Peak“ v délce více než 4 km nad údolím. Nádherné panoramatické výhledy. Prohlídka městečka i lehká túra dle nálady a počasí. Nocleh č. 5.

6.den:
09.07. WHISTLER – VANCOUVER – WHITEHORSE
Ráno odjezd z Whistleru do Vancouveru, největšího města Britské Kolumbie. Jeho historickou tvář představuje viktoriánský Gastown s parním orlojem, hlavní třídou Water street. Tvář parků a moře Stanley Park je chloubou města, stejně jako oblíbený Park královny Alžběty. Město bussinesu a lidí představuje downtown. Projdeme hlavní třídu Canada Place, Granville Mall Harbour Centre Building s vyhlídkovou věží. Nebude chybět ani Lion´s Gate, visutý most lynn Bridge. V podvečer odjezd na letiště, odevzdání aut a odlet do Whitehorse. Nocleh č. 6.

7.den:
10.07. WHITEHORSE – SKAGWAY
Ráno po snídani krátká prohlídka Whitehorse, které je dnes hlavním městem Yukonu. V době zlaté horečky v roce 898 bylo toto město důležitým překladištěm nákladů, které s sebou povinně museli zlatokopové přivést, aby mohli pokračovat dál na Klondike. Právě po stopách této zlaté horečky se vydáme. Pokud nám bude přát počasí, čeká nás trek po historické cestě White pass trail (ještě na kanadské straně) k Bennetovu jezeru (kde končí slavný Chillkotský průsmyk a kde nasedali zlatokopové na lodě, aby se po řece Yukonu vydali za svým snem), nebo k jezeru Lindeman (dle času), kde se vydáme po části nejvýznamnějšího historického trailu. Poté zpět k autu a nádhernou krajinou přijedeme do průsmyku White pass. Po krátké zastávce pokračování NP Klondike Gold Rush National Historical Park sjedeme do fjordu až do Skagway, které se nachází na území Aljašky, tedy USA. Nocleh č. 7.

8.den:
11. 7. SKAGWAY – HAINES (lodní trajekt)
Ráno vyrazíme na začátek Chillkotského průsmyku. I zde se po jeho části projdeme při dopolední vycházce. Odpoledne se vrátíme zpět do Skagway, kde se v podvečer nalodíme na trajekt a přes fjord po trase Marine Alaska highway se vydáme na hodinovou plavbu do Haines. Zde se nachází nejhezčí NP Aljašky, které byly zapsány na seznam UNESCO. První z nich, který můžeme navštívit pouze letadlem nebo helikoptérou je NP Glacier Bay. Část z něj už ale uvidíme z trajektu do Haines. Pokud bude dobré počasí, můžeme se proletět helikoptérou nad ledovci, kde budeme žasnout nad panenskou přírodou, vrcholky hor pokryté sněhem, fjordy, lesy, pobřeží, ostrůvky a hlavně ledovci. (fakultativní). Nocleh č. 8.

9.den:
12.07. HAINES - KLUANE LAKE – HAINES JUNCTION
Další oblastí zapsanou na seznam UNESCO je Tatshenshini – Alsek Park, která přímo navazuje na NP Glacier Bay, rovněž zapsaný na seznamu UNESCO. Nejprve překročíme hranice zpět do Youkonu a poté budeme projíždět touto nádhernou krajinou se zastávkami na focení. U jezera Klaune, které je součástí stejnojmenného NP, který je rovněž zapsán pro svoji unikátnost na seznam UNESCO, se vydáme na krátkou vycházku k vyhlídce s památníkem na stavitele aljašské silnice. Poté pokračování v cestě zpět do amerického státu Aljaška . Po snídani kolem řeky Tannana trans-aljašskou silnicí krajinou jezer na jih k hranici s Kanadou. Zastávka u některého z mnohých jezer, výhledy na meandry řeky Tannana, jezero Pickhandle Lake, jezero Klaune. Nocleh č. 9.

10.den:
13.07. HAINES JUNCTION – BEAVER CREEK - TOK
Dnes vyjedeme brzy ráno, abychom co nejrychleji překonali 300 km vzdálenost do NP Wrangel. Do tohoto parku vedou pouze 2 cesty. My se vydáme po Nabesna road, na které budeme mít možnost kochat se nádhernými scenériemi. Dle podmínek stavu cesty (závisí na počasí) pokusíme počasí) se pokusíme co nejvíce přiblížit k ledovcovým polím a také možná potkat grizzlyho, caribu, nebo ovci tlustorohou… Poté se vrátíme stejnou cestou do Toku na ubytování. Nocleh č. 10.

11.den:
14.07. TOK – USA/KANADA hranice – DAWSON CITY (YUKON)
Po snídani výjezd z osady Tok po slavné Top of the World Highway (je částečně prašná). Zastávky na 2 vyhlídkách a dojezd k hraničnímu přechodu USA/Kanada. Po přechodu do Kanady začíná cesta krajem zlatokopů s mnoha hezkými výhledy a několika zastávkami na focení až do centra Zlaté horečky Dawson city. Při prohlídce města navštívíme i místní hřbitov, kde je pohřben český polárník Jan Welzl. Den můžeme zakončit návštěvou pravého severského baru Westminster. Nocleh č. 11.

12.den:
15. 7. BONANZA – ELDORADO – KLONDIKE – CARMACKS
Celodenní pobyt v Dawsonu a jeho okolí. Vydáme se po stopách zlatokopů a jejich slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado po silnici Klondike Hwy. Kolem řady pozůstatků těžby se dostaneme k záboru č. 6, kde lze zadarmo rýžovat zlato a dále pak k Discovery Claim, kde byl učiněn první nález zlata. Nemineme ani vyhlídku King Solomons Dome a zábory na Klondiku. Později odpoledne se vydáme podél řeky Yukon do Carmacks s několika zajímavými zastávkami, jako jsou Pelly Crossing, peřeje Five Finger Rapids. Nocleh č. 12.

13.den:
16.07. CARMACKS - WHITEHORSE – EDMONTON
Yukonem zpět do Whitehorse. Carmax, Montague House, Fox lake. Po příjezdu do Whitehorse odevzdání aut a odlet do Edmontonu. Transfer do hotelu. Nocleh č. 13.

14.den:
17.07. EDMONTON
Po snídani odjezd na letiště a odlet zpět do Evropy.

15.den:
18.07. PRAHA
Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA:    101.990,- CZK   

Sleva first moment do 30.11.2019                            3.000,- CZK                             
Sleva first moment do 31.01.2020                            1.500,- CZK

Cena zahrnuje:
- leteckou přepravu Praha – Edmonton, Vancouver – Whitehorse - Edmonton - Praha včetně letištních tax a poplatků
- 13x ubytování v motelech a hotelech 2 - 3 stars, (některé motely nabízí bezplatně snídani) nebo bungalovech a apartmánech (dle možností v jednotlivých částech Kanady a Aljašky )
- veškeré transfery po Kanadě – nájem minivanů, pohonné hmoty, řízení auta včetně Aljašky USA
- parkovné a vstupy do NP, průvodce a zároveň řidič 1 auta po celou dobu pobytu. Případná další auta si musí klienti řídit sami.
- trajekt fjordem Skagway – Heines
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

Příplatky:
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 11.900,- Kč
- Stravu neuvedenou v programu
- Fakultativní programy a vstupy: lanovka Peak 2 Peak ve Whistleru cca 16 - 18 CAD
- Komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu – DOPORUČUJEME!!!!
- Registrace ESTA do USA (pokud máte platný pas a platné vízum, není třeba) ve výši 500,- CZK
- Registrace eTA ( elektronická registrace bezvízového vstupu do Kanady) ve výši 350,- CZK
- Vstup do USA na Aljašku 6 USD na osobu – platí se na hraničním přechodu

Popis
Kanada – rozlohou druhá největší země světa je velmi rozmanitá země, kterou nelze poznat během jediné návštěvy. Naše cesta nás zavede na západ Kanady, jehož „zlaté hřeby“ jsou to nejatraktivnější zejména pro ty, kteří navštíví Kanadu poprvé. Nádherné pohoří Rocky Mountains, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, stejně jako olympijské Calgary jsou největší a nejznámější cíle návštěvníků, které nesmí chybět ani na naší cestě.
Aljaška – obrovský stát USA, ze kterého poznáme to nejhezčí. Oblast Klaune – Wrangell-St. Elias – Glacier Bay – Tatschenshini-Alsek byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o komplex ledovců a vysokých vrcholů na obou stranách hranice mezi Kanadou (Youkonem a Britskou Kolumibí) a USA (Aljaškou). Tato spektakulární krajina je domovem mnoha medvědů Grizzli, caribu nebo ovcí tlustorohých. Toto území představuje největší ledovcová pole světa mimo polární oblasti.

Dalsi destinace