Kolumbie a Ekvádor

Bogota a Quito - Kolumbie
Doprava: 
Strava: 
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

Průvodce:
CK NOVA

Odjezd:

Odlet 10.11.2019 z Vídně.

Doprava:
Letecká.

1.den:

10.11. PRAHA – BOGOTÁ: Strava (-,-,V)

Odlet z Prahy do kolumbijského hlavního města Bogota. Toto více než 8 milionové město leží v nadmořské výšce 2.600 m v Andách. Tvoří jej jak historické budovy v centru města, tak moderní výstavba posledních desetiletí. Na UNESCO listu je zapsaná jako město knih a hudby. Zkrátka kosmopolitní město, vibrující srdce země. Přílet do Bogoty a transfer z letiště do hotelu. Večeře. Nocleh č. 1.

2.den:

11.11. BOGOTÁ – ZAPAQUIRÁ: Strava (S,O,-)

Po snídani nás čeká prohlídka tohoto andského hlavního města. Zahájíme ji na místním tržišti, kde si vychutnáme barvy a vůně místních produktů. Nebude chybět návštěva katedrály, nejstarší části města, prezidentského paláce, barokní koloniální čtvrti za 17. stol. La Candelaria, muzeum zlata, kde se nachází 34 tisíc kusů zlatých předmětů a dalších 20 tisíc exponátů (kámen, keramika, polodrahokamy) z kultur Tuimbaya, Tumaco, Tairona, Calima (považována za nejvýznamnější svého druhu na světě). Po obědě se vydáme do Zipaquirá. Novodobým divem světa je Solná katedrála, která ukazuje mistrovství architektury. Patří zajisté k místům, které nelze při návštěvě Kolumbie minout. Je plná světel, barev, různých symbolů a plastik, které ji dodávají duchovní a náboženskou atmosféru. Nocleh č. 2.

3.den:

12.11. VILLA DE LEYVA – GUATAVITA: Strava (S,O,-)

Po snídani ráno se vydáme na výlet do koloniálního města Villa de Leyva z roku 1572. Město si zachovalo koloniální šarm s nádhernými příklady nejlépe zachované koloniální architektury, dřevěnými balkony, oblouky, zamřížovanými okny. Nejdříve projedeme pouštní krajinou ke klášteru Ecce Homo, navštívíme famózní fosilie Kronosauruse, který žil v této oblasti před více než 130 miliony let. Poté vystoupáme do výšky přes 3.000 m.n.m. k legendární laguně Guatavita. Zde byly v průběhu posledních staletí objeveny zlatě předměty, které přitáhly pozornost „conquistadorů“. Byly to předměty, které používali indiáni kmene Muiscas při slunečních obřadech a které poté stály za vytvořením mýtu o Zlatém městě, který se rychle rozšířil do Evropy. Po cestě zpět zastavíme na ochutnávku místního typického „arepas“ – kukuřičného chleba. Nocleh č. 3.

4.den:

13.11. KÁVOVÉ PLANTÁŽE – KOLUMBIJSKÁ FARMA COLOMA: Strava (S,O,-)

Po snídani se opět vydáme mimo hlavní město na světoznámé kolumbijské plantáže kávy. Na farmě Farm Coloma, kam dorazíme po cca 2 hodinách jízdy rozmanitou a pestrou krajinou, se pěstuje nejkvalitnější káva na světě. Kromě celého procesu pěstování a zpracování kávových zrn až po konečný produkt kávy uvidíme cestou i plantáže banánů a dalších exotických rostlin. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návrat do Bogoty. Večeře. Nocleh č. 4.

5.den:

14.11. BOGOTA – QUITO (EKVÁDOR): Strava (S,O,-)

Po snídani odjezd na letiště a odlet do Ekvádoru. Přílet do Quita, setkání s průvodcem a zahájení prohlídky hlavního města Ekvádoru. Leží na úpatí vulkánu Pichincha, obklopeno vrcholky pokrytými sněhem. Nazývá se pokladnicí koloniálních kostelů, klášterů, maleb, soch i řezbářského umění španělské, vlámské a maurské architektury. Některé z těchto památek navštívíme již tento den odpoledne. Nocleh č. 5.

6.den:

15.11. QUITO: Strava (S,O,-)

Po snídani v hotelu nás čeká prohlídka hlavního města Ekvádoru. Koloniální centrum bylo v roce 1978 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se tu velké množství církevních památek – kostelů, klášterů, proto si Quito vysloužilo přezdívku „Klášter Ameriky“. Při projížďce i procházce městem navštívíme náměstí Nezávislosti, Prezidentský a Arcibiskupský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía. Řada parků je zdobena fontánami a moderními sochami. Po obědě v místní restauraci návštěva Etnografického muzea, kde se seznámíte s historií indiánských kultur v Ekvádoru. Poté pokračování v prohlídce a výjezd na vrchol Panecillo s nádherným výhledem nejen na město, ale i na okolní zasněžené vrcholky a sopky. Samo město leží v nadmořské výšce 2.850 m.n.m. na úpatí jedné ze sopek (4.794 m.n.m.). Nocleh č. 6.

7.den:

16.11. GUAYLLABAMBA – CUICOCHA – COTACACHI – OTAVALO: Strava (S,O,-)

Po snídani odjezd do provincie Imbabura. V průběhu dvouhodinové jízdy uvidíme soutěsku a vesnici Guayllabamba. S troškou štěstí můžeme uvidět ledovcem pokrytý vulkán Cayambe. Po cestě touto překrásnou krajinou uvidíme jezero San Pablo s nádherným pozadím – skalním masívem Taita Imbabura. Poté do městečka indiánských rukodělných výrobků Peguche, kde navštívíme místní indiánské rodiny v jejich domovech. Dozvíme se informace o jejich způsobu života a rozdílech rukodělných výrobků, jako jsou flétny a výšivky. Poté nás čeká návštěva laguny Cuicocha, což je jezero v kráteru ve výšce 3000 m.n.m. a průměru 3 km. Uprostřed se nachází 2 ostrovy, oba vulkanické, pokryté vegetací a obrostlé totorou. Malé město Cotacachi je centrem ekvádorského kožedělného řemesla. Procházka uličkami tohoto městečka, návštěva místních obchůdků se suvenýry. Oběd v typické haciendě. Nocleh č. 7.

8.den:

17.11. OTAVALO – PAPALLACTA: Strava (S,O,-)

Po snídani navštívíme světoznámý indiánský řemeslný trh Otavalo. Nachází se na známém náměstí Plaza de los Ponchos. Prosperita a ekonomický význam tohoto trhu přináší zejména tkalcovské produkty, tapiserie, pásky, ponča a ostatní produkty textilního umění. Tato komunita má velmi dlouhou historii ve výrobě uměleckých předmětů a obchodování s nimi. V tomto původním městečku se setkáme s místními obyvateli hovořícími jazykem Quichua, oblečenými v pestrých barevných tradičních oděvech. Poté se vydáme do malé andské vesnice Papallacta, kde se nachází famózní hotel s termálními bazény. Během relaxace můžete využít tyto bazény, nebo se kochat nádhernými výhledy ve výšce 3.250 m.n.m. Rovněž nás čeká vycházka a seznámení s faunou a florou této oblasti. Oběd v typické haciendě, večeře v Thermal hotelu Papallacta. Nocleh č. 8.

9.den:

18.11. PAPALLACTA – COTOPAXI – QUITO: Strava (S,O,-)

Po snídani navštívíme Národní park Cotopaxi. Tato vysokohorská zóna je chráněna od roku 1975. Se svojí rozlohou 33.000 ha je jednou z nejatraktivnějších ekologický rezervací země. Procházka kolem laguny Limpiopungo ve výšce téměř 4.000 m.n.m., při které se budete kochat nejen pohledy na Cotopaxi (5.975 m.n.m.), který je nejznámějším a také nejnavštěvovanějším vulkánem Ekvádoru, ale také typickou vegetací. Oběd v lokální restauraci. Večeře. Nocleh č. 9.

10.den:

19.11. QUITO – PRAHA: Strava (-,-,-)

Odlet z Quito.

11.den:

20.11. QUITO – PRAHA: Strava (-,-,-)

Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA:    94.913,- Kč   

Sleva first moment do 15.12.2018                            2.000,- Kč                             


Cena zahrnuje:
- letenky Vídeň – Bogota – Quito – Vídeň včetně všech tax a poplatků
- transfery z letiště do hotelů a zpět na letiště
- 9 x ubytování v *** hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
- 8x oběd, 1x večeře
- průvodce CK NOVA, místní průvodce při výletech a programu
- veškeré vstupy jsou zahrnuté v programu, včetně lodního výletu

Cena nezahrnuje:
- Komplexní pojištění (včetně storna zájezdu do max. výše 50.000,-Kč) 1.045,- Kč/osoba
- Komplexní pojištění (včetně storna zájezdu do max. výše 130.000,-Kč) 2.045,- Kč/osoba
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 9.890,- Kč
- Spropitné – (průvodci, řidiči – 60 USD – vybírá průvodce při zahájení zájezdu a předává za celou skupin
- Spropitné – taxi, nosiči v hotelu, ostatní personál (hradí každý na místě sám)
- Ostatní stravu neuvedenou v programu

Popis
Kolumbie – rozmanitá země kávy a kultury, kde najdete vše! Kolumbie se může pochlubit jednou z největších pestrostí přírody z Latinské Ameriky včetně zelené hornaté krajiny se značným počtem vodopádů a roklí, tropickými lesy, vulkány a pouštními oblastmi. Historie této země přinesla mix domorodých jazyků, africké hudby a evropské koloniální architektury a vypráví ji každý kostým, slavnost, suvenýr i populární jídlo…
Ekvádor – geograficky malá země, která je obdařená unikátní dramatickou topografií v různých klimatických zónách, s množstvím různorodé vegetace, ptactva, zvěře a divoké přírody. Aniž byste zemi opustili můžete se ocitnout v džungli s deštnými lesy, nebo na svazích And či Pacifickém pobřeží. Cestou po ekvádorském nádherném světě přírody poznáte různorodé místní kmeny s jejich kulturní originalitou, která se formovala právě v souvislosti s geografickými rozdíly země.

Dalsi destinace