Velká cesta po jižním Pacifiku

Malajsie - Indonésie - Filipíny - Malajsie
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

01.11.2020 - 11.11.2020
10 dnů
  Letecká
  Polopenze
87 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
175 980 Kč

01.11.2020 - 14.11.2020
13 dnů
  Letecká
  Polopenze
98 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
197 980 Kč

Průvodce:

ing. Milena Vančurová

Odjezd:
Odlet z Prahy 31.10.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
31.10. PRAHA – KUALA LUMPUR
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

2.den:
01.11. PRAHA – KUALA LUMPUR
Přílet do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu, ubytování, relaxace. Nocleh č. 1.

3.den:
02.11. KUALA LUMPUR – BATU CAVES
Dnes nás čeká celodenní poznávaní šaramantního hlavního města Malajsie, kde se prolíná starý a nový svět. Národní mešita Jamek, čínské město, majestátní královský palác a Národní muzeum. Zastávka v návštěvnickém centru Royal Selangor. Odpoledne se vydáme na předměstí Kuala Lumpur k Batu Cave. Jedinečný hinduistický chrám je umístěn ve skalním masívu. K jeskyním chrámům je možno vystoupat po 272 schodech. Před Chrámovou jeskyní stojí socha Parvati, Šivovy manželky. Po prohlídce zpět do hotelu. Po krátkém odpočinku nás čeká večerní program: návštěva central Marketu s malajskými rukodělnými suvenýry, poté návštěva symbolu města – KL Tower – 421 m vysoké věži. Rychlostním výtahem výjezd do Seri Angkasa Revolving Restaurantu, famózní večeře formou bufetu s nádherným výhledem na Kuala Lumpur. Nocleh č. 2.

4.den:
03.11. KUALA LUMPUR – CAMERON HIGHLANDS
Dnešní celodenní exkurze nás zavede na malajský venkov. Na sever od hlavního města se rozkládá vysočina, na které se malebně rozprostírají čajové plantáže. Čeká nás návštěva továrny na zpracování čajových lístků, degustace čaje, zastavíme se u vodopádu Lata Kijang. Odpoledne se dozvíme více o farmaření např. pěstování jahod, zkrátka vychutnáme si krásnou venkovskou krajinu. Poté návrat do Kuala Lumpur. Nocleh č. 3.

5.den:
04. 11. KUALA LUMPUR – JAKARTA
Ráno po snídani transfer na letiště a odlet do Indonésie. Po setkání s místním průvodcem navštívíme Národní památník, mešitu Istiqlal, náměstí Fatahillah, starou část původní Batavie (Jakarty). Po obědě budete mít možnost zavítat do moderních nákupních center jako např. ITC Mangga Dua, ITC Cempaka Mas, Tanah Abang Mall. Odjezd do hotelu. Nocleh č. 4.

6.den:
05.11. JAKARTA – BOROBUDUR (UNESCO)
Po snídani transfer na letiště a hodinový let do Borobuduru. Tento rozsáhlý chrámový komplex Mahájánového budhismu nelze na naší cestě vynechat. Toto budhistického poutní místo je zasvěcené Buddhovi Guatamovi, pochází z 9. století a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Po jeho prohlídce odjezd na letiště a večerní let do Jakarty. Nocleh č. 5.

7.den:
06.11. JAKARTA – BANDUNG
Celodenní výlet do vulkanické oblasti Bandung. Malebnou krajinou s rýžovými poli a čajovými plantážemi se dostaneme do oblasti vulkánu, který je součástí indonéského „pohoří ohňů“. Vulkán Tangkuban Perahu Crater je doposud činný. Odsud se přesuneme k termálním horkým pramenům Sariater, což je krásné místo uprostřed čajových plantáží. Tato termální voda vytéká z vulkánu a je velmi zdravá. Relaxovat při šálku čaje na čajové plantáži. Na závěr výletu nás čeká návštěva města Bandung, kde si při krátké okružní jízdě prohlédneme jeho koloniální budovy (holandské domy). Nocleh č. 6.

8.den:
07.11. JAKARTA – MANILA
Odlet na Filipíny. Transfer do hotelu, ubytování. Odpolední okružní jízda hlavním městem Filipín – staré španělské sídlo vlády na Filipínách, Fort Santiago – pevnost a stará španělské čtvrť, kostel San Agustin, který je zapsán na seznamu UNESCO, Intramuros – vnitřní hradby, muzeum, Casa Manila – replika životního stylu před 100 lety na Filipínách. Nocleh č. 7.

9.den:
08.11. MANILA – BANAUE
Po snídani nás čeká dlouhá cesta filipínským venkovem. Po silnici North Expressway projedeme přes provincie Nueva Ecija a Nueva Vizcaya. Cestu lemují malebná rýžová pole, malé vesničky, zkrátka typický venkov. V San Jose City krátce zastavíme na oběd, poté pokračování cesty přes průsmyk Dalton do Banaue. Příjezd v podvečer. Nocleh č. 8.

10.den:
09.11. BANAUE – BANGAAN (UNESCO)
Po snídani nás čeká výlet jeepny do vnitrozemí ostrova Luzon. Čekají nás nádherné výhledy na terasy s rýžovými poli a pitoreskními vesničkami na svazích okolních kopců. Příjezd do malebné vesnice Bangaan, zapsané na seznamu UNESCO. Jde o tradiční vesnici uprostřed teras s úchvatnými panoramatickými výhledy. Projdeme se rýžovými poli, navštívíme typické venkovské obydlí, kde se seznámíme s životem místních obyvatel, jejich rukodělnými pracemi, dávnými rituály. Poté se vydáme na vyhlídku na nejstarší rýžové terasy, které jsou nazývány „osmým divem světa“ (stáří se odhaduje na 2 tisíce let). Zpět do Banaue. Nocleh č. 9.

11.den:
10.11. SAGADA - BONTOC
Cílem dnešního výletu bude pitoreskní město Sagada v horské provincii. Tato velmi oblíbená turistická destinace je proslulá svým svérázným způsobem pohřbívání místní obyvatel, který na vlastní oči uvidíme v prastaré pohřební jeskyni s mumiemi. Milovníci přírody si v této oblasti opravdu přijdou na své. Čeká nás přejezd oblastí rýžových teras zapsaných na seznam UNESCO a město Bontoc. Je to historické hlavní město regionu Cordillera a domov bojovného kmene Bontoc. Na seznam UNESCO jsou zapsány i místní petroglyfy Alab. Prohlídneme si muzeum Bontoc, které založily belgické sestry, jejichž dům zahrnuje kolekci autentických artefaktů a fotografií místních horských kmenů. Návrat do Banaue. Nocleh č. 10.

12.den:
11.11.
Ráno odlet z Banaue do Manily.
Varianta 1. MANILA - PRAHA. Odlet do Prahy (bez průvodce).
Varianta 2. PUERTO PRINCE (PALAWAN). Odtud přelet na 5.největší ostrov Filipín Palawan, který cestovatelé vyhodnotili jako nejkrásnější ostrov světa. Křišťálové moře, nádherné pláže, skutečný zázrak přírody. Národní park Puerto Princesa Subterranean River je zapsán na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. V samotném srdci tohoto tropického ráje strávíme 3dny. Nocleh č. 11.

13.den:
12.11.
Varianta 1. PRAHA. Přílet do Prahy.
Varianta 2. PALAWAN. Šnorchlování, možnost lodního výletu, koupání, odpočinek. Nocleh. č. 12.

14.den:
13.11. PALAWAN
Šnorchlování, možnost lodního výletu, koupání, odpočinek. Nocleh. č. 13.

15.den:
14.11. PALAWAN – MANILA - PRAHA
Odpolední odlet přes Manilu do Prahy.

16.den:
15.11. PRAHA
Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA za osobu ve 2-lůžkovém nebo 3-lůžkovém pokoji:
Varianta 1. 87.990,- Kč
Varianta 2. 98.990,- Kč

Sleva first moment do 30.11.2019                            3.000,- Kč                             
Sleva first moment do 31.01.2020                            1.500,- Kč

Cena zahrnuje:
- letenka Praha – Kuala Lumpur – Puerto Princesa – Praha včetně tax a poplatků
- 10 x nebo 13 x ubytování v 3 a 4 stars hotelech se snídaní
- 10 x nebo 13 x večeře nebo oběd dle programu
- Letenka Kuala Lumpur – Jakarta a Jakarta – Manila včetně tax a poplatků
- Letenka Jakarta – Borobudur – Jakarta
- Letenka Banaue - Manila
- Letenka Manila – Puerto Princesa (Palawan) včetně tax a poplatků u varianty 2.
- Všechny transfery minivany a jeepny po celou dobu programu
- Všechny vstupy v rámci uvedeného programu
- Průvodce CK NOVA Ing. Milena Vančurová
- Místní průvodci mimo ostrov Palawan
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

Příplatky:
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 11.500,- Kč (Varianta 1.), 14.950,- Kč (Varianta 2.)
- Stravu a nápoje neuvedené v programu
- Tipy místním průvodcům (80 USD na osobu)
- Komplexní cestovní pojištění (s pojištěním storna do 130.000,- Kč) za 2.235,- Kč/osoba (Varianta 1.), 2.520,- Kč (Varianta 2.)

Popis
Malajsie - Tropická Malajsie patří mezi země s největší biodiverzitou na světě. Původní Malajská království se stala v 18. století součástí Britského impéria, od 60.let minulého století je rotační federativní konstituční monarchií. Země, kterou na cestě do Jižního Pacifiku nelze vynechat, vás určitě nezklame.
Indonésie - Nelze navštívit všech 17508 ostrovů, které tento stát tvoř při jedné cestě. Naše návštěva zahrnuje proto pouze ostrov Jávu, kde leží hlavní město Jakarta a také jeden z nejkrásnějších chrámů mahájánového buddhismu v Indonésii. Čekají nás ale mnohé památky i přírodní krásy tohoto ostrova.
Filipíny – podmanivé souostroví, jehož státním zřízením je republika a které skrývají skutečné perly přírody. Ostrov Luzon a jeho Cordillery jsou fantastickým místem pro seznámení se s místní nádhernou horskou přírodou, místními kmeny, jejich zvyky, rýžovými terasami. Pobyt na Palawanu je pak jenom nádhernou tečkou za úžasným zájezdem po Jižním Pacifiku.

Dalsi destinace