Vyhledejte nabídku s CK Nova

Typ zájezdu

Doprava

Země

Strava

Lokalita

Počet dnů

Počet osob, věk dětí

Odjezd nejdříve

Návrat nejpozději

 
 
 
 

Poklady Peru a Bolívie

Lima, Arequipa, Puno,Cuzco, Machu Picchu, La Paz - Peru
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

06.04.2018 - 18.04.2018
12 dnů
  Letecká
  Polopenze
106 890 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
213 780 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

1.den:

6. 4. PRAHA – LIMA 

Přílet do Limy, transfer do hotelu. Transfer do hotelu. Relaxace po dlouhém letu. Nocleh č. 1.

2.den:

7. 4.  LIMA - AREQUIPA

Ráno odlet do Arequipy, jednoho z nejkrásnějších měst v Peru, které leží v nadmořské výšce 2350 m n. m. na úpatí činné sopky El Misti, nazývaném jako „Bílé město“. Leží uprostřed divoké krajiny tvořené zasněženými vrcholky aktivních vulkánů, vysoko položenými pouštěmi, termálními horkými prameny, solnými jezery a nejhlubšími kaňony na světě. Odpoledne navštívíte oblast Carmen Alto, kde z vyhlídky můžete obdivovat krásnou okolní krajinu města z vyhlídky na vulkány a terasy vybudované před obdobím Inků. Poté následuje návštěva čtvrti San Lázaro a Yanahuara, známé svojí malebnou obloukovou vyhlídkou náměstím s antickým kostelem. Nebude chybět ani návštěva katedrály na hlavním náměstí Armas a církevního klášterního komplexu Santa Catalina z 16. stol., který byl postaven Španěly. Nocleh č. 2.

3.den:

8. 4.  AREQUIPA - LA CALERA - COLCA CANYON

Ráno odjezd do oblasti se zasněženými vrcholky Chachani směrem k Pampa Canahuas – rezervace salin a solných dolů, domov lam a vikuní. Při přejezdu rozmanitou krajinou zastávky na pozorování stád těchto krásných zvířat. Po příjezdu do  Chivay je možná návštěva termálních pramenů v La Calera. Ubytování a aklimatizace ve vysoké nadmořské výšce. Nocleh č. 3.

 

4.den:

9. 4.       COLCA CANYON – PUNO

Brzy ráno odjezd z hotelu k vyhlídce na pozorování úchvatných letů kondorů. Průjezd jedním z nejhlubších kaňonů na světě (často uváděného jako nejhlubší) s nepřeberným množstvím pitoreskních teras. Projedeme vesnice Pinchollo, Masa, Achoma, Yanque , přičemž budeme mít možnost pozorovat každodenní život místních indiánů. Na známé vyhlídce Cros of Condor je možno nejlépe pozorovat snahu kondorů vystoupat ve větrných proudech do výšek. Zde strávíme asi hodinu a poté se vrátíme zpět do Chivay na oběd. Následuje transfer do Puna, města na jezeře Titicaca. Nocleh č. 4.

 

5.den:

10.  4.  PUNO

Krásu a šarm Puna, které je vystavěno na úpatích hor lemujících jezero Titicaca, tvoří nejen smíšená andská architektura, ale i milý přístup místních obyvatel. Okolí Puna je bohaté na archeologické nálezy a historické monumenty, které pochází ze všech tří různých civilizací na břehu jezera Titicaca: Aymara, Quechua a období španělského. Tato multikultura vedla ke smíšení ras, které se odráží i v místním rozmanitém folkloru. Puno bývá také označováno jako “Hlavní město peruánského folkloru”. Po snídani nás čeká vyhlídková plavba po jezeře Titicaca. Jezerní voda má průměrnou roční teplotu okolo 10 °C a dosahuje maximální hloubky přes 300 m. Bezpochyby nezapomenutelným zážitkem je návštěva kmene indiánů Uros, kteří žijí na jezeře na ostrovech vytvořených ze zvláštního typu rákosu zvaného „totora". Na plovoucích ostrovech budete mít možnost seznámit se s jejich způsobem života, který se postupně z této komunity bohužel pomalu vytrácí. Za mírný poplatek budete mít možnost plout na speciálním totorovém člunu. Poté návrat na loď a pokračování plavby na ostrov Taquile. Zde žijí indiáni tradičním způsobem života – zemědělství, rybaření, rukodělné práce žen i pletařské dovednosti mužů. Poobědváme tradiční jídla místních obyvatel, projdeme se po ostrově a poté se vydáme na plavbu zpět do Puna. Nocleh č. 5.

 

6.den:

11. 4.  PUNO - CUZCO

Transfer z hotelu na nádraží, vlakem  Andean Explorer Train z Puno do Cusco (jezdí jen v pondělí, středu, pátek a sobotu). Užijete si klasickou cestu přes Andy ve famózním andském expresu. Tento luxusní Andean Explorer  je velmi pěkně dekorovaný v jemném stylu velkých salonních vozů z let 1920, a tvoří jej několik krásně zrenovovaných vozů včetně vyhlídkového vagonu s otevřenou vyhlídkou. Jde o naprosto unikátní vlak v celé Jižní Americe. Nejen přírodní scenérie, ale sám Andský expres bude pro Vás nezapomenutelným zážitkem. Během jízdy je servírovaný oběd, zažijete tradiční tance, módní přehlídku, dozvíte se, jak se míchá piscosauer (tradiční přivítací nápoj). V podvečer příjezd na nádraží na okraji Cusca a poté odjezd busem do hotelu. Nocleh č. 6.

7.den:

12. 4.  CUZCO – SACRED VALLEY

Po snídani odjezd do Pisacu. Nad městem se nachází ruiny předkolumbijské osady. Našim cílem je však indiánský trh v Pisacu, kde navštívíme tradiční pekárnu, projdeme se tržištěm s možností nákupu suvenýrů a necháme na sebe působit zvláštní atomosféru tohoto místa. Naše cesta bude pokračovat údolím Sacred Valley of The Incas k ruinám Ollantaytambo. Jde o typickou ukázku tradičního inckého osídlení, které se nachází 21 km od Urubamby v údolí stejnojmenné řeky. Jedna z nejlépe zachovaných částí areálu, nazývaná Hanan Huacaypata, leží severně od hlavního náměstí a skládá se z 15 budov postavených z elegantně opracovaných kamenných zdí a kvádrů. Rovněž zdejší trh má neopakovatelnou atmosféru (hlavní dny trhu jsou úterý/čtvrtek/neděle). Nahlédneme do typického inckého domu, projdeme se uličkami původního starého inckého města. Odjezd na ubytování. Nocleh v č. 7.

8.den:

13. 4.        SACRED VALLEY – MACHU PICCHU

Po snídani vlakem do Aquas Calientes. Odtud busem na Machu Picchu. Toto “Ztracené město Inků” z 15 století bylo vystavěno na vrcholu granitových hor a bylo objeveno až v r. 1911. Od roku 1983 je zapsáno na seznamu UNESCO. Bylo rovněž zvoleno jako jeden ze 7 novodobých divů světa a nejnavštěvovanější ekologická destinace světa. Machu Picchu je perfektním příkladem nesmírné technické a společenské vyspělosti Inků. Prohlídkou celého areálu strávíme 2 hodiny. Poté odjezd zpět do Aqua Calientes, oběd a návrat vlakem do Cusca. Nocleh č. 8.

9.den:

14. 4. CUSCO

Dopolední program v koloniálním městě Inků. Na náměstí Plaza de Armas můžeme obdivovat nádherné koloniální stavby včetně katedrály (možnost návštěvy interiéru), projdeme se ke klášteru St. Domingo, kde stával incký palác se zlatou zahradou, budeme pozorovat život místních obyvatel na živé tržnici. Nocleh č. 9.

10.den:

15. 4.  BOLÍVIE - LA PAZ

Brzy ráno let do hlavního města Bolívie – La Paz. Setkání s průvodcem. Návštěva kouzelného tržiště a koloniálního kostela San Franciso, Plaza Murillo s Katedrálou, Vládním palácem a budovou Národního kongresu. Poté procházka famózní koloniální ulicí Jaen. Změna scenérie nás čeká při projíždění rezidenčními čtvrtěmi Obrajes, Calacoto a La Florida. Program končí návštěvou unikátního Meˇsícˇního údolí Moon Valley, kde se můžete projít, měsíční krajinou,  navštívit krámek s keramikou kde je možné seznámit se s její výrobou. Nocleh č. 10.

11.den:

16. 4. LA PAZ  - YUNGAS - COROICO

Celodenní výlet do tropického údolí Yungas. Během 2 hodin překonáte pásmo ledovců a spustíte se dolu° do Amazonské horské džungle. Coroico je typické město s unikátní směsicí indiánu° a černé kultury. Oblíbené tropické oddechové místo pro místní i návštěvníky. Oběd v místním hotelu. Odpoledne odjezd zpět do La Paz. Nocleh č. 11.

12.den:

17. 4. LA PAZ - TIWANAKU

Po snídani se vydáme k ruinám Tiwanaku, hlavního města pradávné civilizace která vzkvétala kolem r. 700  před Kristem. Nachází se 72 km vzdálené od La Paz a blízko jihovýchodního břehu jezera Titicaca. V dobách největší slávy bylo Tiwanaku největším městem na světě a byl považován za kolébku všech amerických civilizací. V tomto prastarém areálu navštívíme Kalasasaya (Chrám slunce) temple, chrám Semi Temple, pyramidu Akapana a legendární Sluneční bránu i muzeum. Poté návrat zpět do La Paz. Nocleh č. 12.

13.den:

18. 4.  LIMA

Brzy ráno odlet zpět do Peru. Po příletu prohlídka hlavního města. Lima byla objevena španělským dobyvatelem Franciscem Pizzarem v roce 1535. Zde najdete ztracenou koloniální eleganci stejně tak jako kypící životní vitalitu na orientálním bazaru. Setkáte se tu s melancholickými podmračenými zimami a lehce teplými léty, uvidíte rozsáhlé chudinské čtvrtě, které jsou kontrastem k nádheře starých budov v klidných elegantních zákoutích, které večer voní po jasmínu. A nechybí ani moderní zástavba současnosti. Vydáme poznávat hlavní město Peru. Navštívíme katedrálu, prohlédneme si náměstí, jemuž dominuje biskupský a královský palác, projdeme se ulicemi staré Limy. Poté se vydáme na pobřeží se spoustou moderních restaurací a kaváren. V podvečer návrat na letiště a odlet zpět do Evropy.

14.den:

19. 4. PRAHA

Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA:  106.890,- CZK

.

Fakultativně:

- Vstupné do katedrály v Cuzco a vstupné do termálních lázní v Chivay

 

Popis

Ještě před necelými pěti stoletími představovalo území Peru centrum říše Inků táhnoucí se daleko na sever i jih. V Peruánských Andách dodnes žijí potomci Inků tradičním způsobem života a tvoří polovinu peruánské populace. Peru nazývané “Království slunce“, je provoněné všemi vůněmi Jižní Ameriky. „Nový Svět“ je dnes mix přírodních indiánů a evropské kultury. Španělští conquistadoři přišli nelítostně hledat zlato, přesto nikdy nenašli největší klenot ze všech: „Zapomenuté město Inků“. Kromě impozantních ruin Inků blízko Cusca a “Ztraceného města” Machu Picchu je Peru také zemí jezera Titicaca, nádherného Colca canyonu a řady dalších přírodních i historických míst. S touto omračující rozmanitostí krajiny je Peru jednou z nejvelkolepějších zemí planety.

Dalsi destinace