Madeira

Funchal - Portugalsko
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

06.07.2018 - 13.07.2018
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
26 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
53 980 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

Doprava:

Letecká doprava s odletem z Prahy.

1.den:

6.  7. PRAHA – FUNCHAL

Odlet z Prahy do Funchalu. Transfer do hotelu. Nocleh č. 1.

2.den:

7. 7. FUNCHAL

Po snídani odjezd místním busem do centra hlavního města Madeiry Funchalu. Projdeme se centrem města, navštívíme katedrálu, užijeme si místní atmosféry na typickém tržišti Mercado dos Lavradores, kde můžete ochutnat a zakoupit vynikající madeirské tropické ovoce, klobásy, sýry a řadu dalších vynikajících specialit včetně ryb. Poté vyjedeme k poutnímu kostelu a místu, kde jej pohřben poslední Rakousko-Uherský císař Karel I., na vrchol Monte ( 580 m.n.m) na vyhlídku na město. Zpět do města možnost individuálně využít unikátní jízdy na starých typických dřevěných saních. Zpět busem do centra města. Osobní volno a individuální návrat do hotelu. Nocleh č. 2.

3.den:

8. 7.  RIBEIRO FRIO – PORTELA - PORTO DA CRUZ

Po snídani odjezd busem vnitrozemím Madeiry do Ribeiro Frio. Zastávka u sádek s pstruhy. Pro milovníky pěších vycházek krásná vycházka  kolem levády Ribeiro Frio – Portela (11 km cca 5 hodin). Pokud nejste milovníky pěší chůze, čeká nás krátká vycházka kolem minilevády Balcoes (cca 1 km jedním směrem). Poté odjezd na severní pobřeží Madeiry do Porto da Cruz. Koupání v místním přímořském bazénu. Setkání se skupinou turistů. Odjezd zpět do Funchalu. Nocleh č. 3. 

4.den:

9. 7.  PICO ARIEIRO – PICO RUIVO – SANTANA 

Po snídani odjezd k druhému nejvyššímu vrcholu Madeiry – Pico Arieiro (1818). Pro zájemce o turistiku možný nástup na nejnáročnější trek na nejvyšší vrch Pico Ruivo (1861) – náročný 6 hodinový hřebenový přechod. Pro ostatní krátké procházky na vyhlídky. Poté odjezd busem přes Santanu na Achadu da eixeira (1592) a nenáročnou vycházkou k chatě pod nejvyšší vrchol Pico Ruivo. Pro zájemce výstup na nejvyšší vrchol. Setkání se skupinou která půjde hřebenovou túru a společně zpět do Achady Teixeira. Odjezd do Santany. Turistickou atrakcí této oblasti a městečka jsou typické pastevecké domečky, obvykle červené, které byly po vypasení pastviny přeneseny na nové místo, tzv. “palheiros”. Dnes jsou většinou prázdné. Přibližně jednou za čtyři roky je třeba vyměnit jejich slaměnou střechu. Poté návrat do Funchalu. Nocleh č. 4.

5.den:

10. 7.  SAO VINCENTE – PORTO MONIZ – ENCUMEADA – CAPO GIRAO

Dnešní den poznávání severozápadní části ostrova. Po snídani odjedeme do Sao Vincente a odtud budeme pokračovat pobřežní silnicí do Porto Moniz. Zde se nacházejí přírodní lávové bazény, ve kterých se budete mít možnost vykoupat. Poté se vydáme přes náhorní plošinu Paul da Serra do Rabacalu, kde se nachází rovněž možnosti procházek kolem levád vavřínovými lesy. My však budeme pokračovat dále do oblasti Encumeada s úžasnou vyhlídkou na severní i jižní pobřeží. Budeme mít možnost ochutnat typickou madeirskou specialitu espetadu (hovězí maso na vavřínovém špízu,chleba, brambor, salát), projdeme se na krásnou vyhlídku. Při návratu do Funchalu nás čeká ještě jednaúžasná vyhlídka -  Capo Girao – druhý nejvyšší útes v Evropě.  Na závěr krátká zastávka v rybářské vesnici Camara de Lobos. Odjezd do hotelu. Nocleh č. 5.

6.den:

11. 7.  BOCA DOS NOMARADOS – CURRAL DAS FREIRAS - EIRA DO SERRADO

Dnes se vydáme po snídani na půldenní výlet průsmykem milenců do údolí jeptišek. Tato oblast je typická pro pěstování kaštanů, ze kterých se zde vyrábí řada vynikajících pokrmů. Budete mít možnost je ochutnatn v některé z místních restaurací. Zastavíme se na několika vyhlídkách, případně budete mít možnost sejít krátký trek z vyhlídky do městečka. Nocleh č. 6.

7.den:

12. 7.  FUNCHAL – VOLNÝ DEN – BOTANICKÁ ZAHRADA

Dnes nás čeká volný den v hotelu. Relaxace u bazénu, vycházky do okolí. Odpoledne možná návštěva exotických zahrad ve Funchalu.  Možnost tradičního folklorního večera FADO (30,- EUR). Nocleh č. 7

 

 

8.den:

13. 7. FUNCHAL – PRAHA

Odlet z Madeiry do Prahy.

 

Poznámka:

CENA:                                26.990,- Kč                                                                                

First moment sleva:            - 700,- Kč  při úhradě  do 28. 02. 2018                                                                                                                                                                       

Popis

Ostrov sopečného původu Madeira, leží sice blíže Africe než Evropě, přesto je součástí Portugalska. Jeho jedinečné podnebí má na svědomí, že zde v každém ročním období najdete kvetoucí rostliny a pomohlo zachovat jedny z posledních vavřínových lesů, které kdysi pokrývaly celou Evropu. Ačkoli je ostrov Madeira malý - měří něco málo přes padesát kilometrů na délku a okolo dvaceti na šířku - najde se zde mnoho zajímavých míst. Vyprahlé oblasti připomínající polopouště střídají staré lesy s pokroucenými stromy a vysoko nad nimi se tyčí holé skalnaté hřebeny. Hluboká zelená údolí, stezky vinoucí se nad propastmi, vodopády padající do levád, což jsou uměle vytvořené zavlažovací kanály, a spoustu dalšího. Pokusíme se maximum z těchto krás objevit!

Dalsi destinace