Rusko - Petrohrad, Moskva

Petrohrad, Moskva, Sergijev Posad - Rusko
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

08.06.2019 - 14.06.2019
6 dnů
  Letecká
  Polopenze
36 490 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
72 980 Kč

Průvodce:

Průvodce CK NOVA

1.den:

8.6. PRAHA

Odbavení na letišti a odlet do Petrohradu. Po příletu setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Odpočinek po letu, první seznámení s Petrohradem. Nocleh č.1.

2.den:

9.6. PETROHRAD

Po snídani okružní jízda Petrohradem s návštěvou Petropavlovské pevnosti. Poté v centru města uvidíme budovu Admirality, která svou věží dominuje městu, Zimní palác, který byl dříve sídlem ruských carů, žulový monolit – Alexandrův sloup na Palácovém náměstí v samém středu města, sochu cara Petra Velikého (tzv. Měděný jezdec) a katedrálu sv. Izáka, z jejíhož ochozu lze najednou přehlédnout celé město. Z nábřeží Něvy se nám naskytne výhled na několik mostů a na Vasiljevský ostrov, kde sídlí muzea a vědecké instituty.  Společný oběd v restauraci. Odpolední výlet do Puškina (Carské selo), které bylo letním sídlem carů od 18. století až do Ruské revoluce. Pozemky dnešního palácového komplexu získala Kateřina I. roku 1710 jako dar od svého muže Petra I. Postupně zde vzniklo množství parků a paláců, z nichž nejhonosnější, Kateřinský palác, dokončil Bartolomeo Rastrelli roku 1756. Dnes je jeho palácový komplex zapsán na seznamu UNESCO.  Prohlédneme si tamější Kateřinský palác, kde se nachází i světoznámá Jantarová komnata i rozlehlý park. Večer osobní volno. Nocleh č. 2.

3.den:

10.6. PETRODVORCE

Odpoledne výlet do Petrodvorců. (4,5 hod.) V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na ploše přes 800 ha je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Mezi nimi je nejznámější Velká kaskáda se sochou Samsona bojujícího se lvem. Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návrat do Petrohradu.  Návštěva Ermitáže, jednoho z největších světových muzeí. Obsahuje více než 3 miliony uměleckých děl, která jsou uložena v komplexu architektonických památek na břehu řeky Něvy. Celý komplex Ermitáže se skládá z pěti budov – Zimního paláce, Malé, Staré a Nové Ermitáže a Divadla Ermitáže. V 350 výstavních sálech lze obdivovat bohaté sbírky výtvarného umění, drahých kamenů, medailí, mincí a dalších uměleckých předmětů. Po půlnoci možná fakultativně vyjížďka k mostům, které se v noci zvedají, aby jimi mohly proplout velké lodě. Nocleh č. 3.

4.den:

11.6. PETROHRAD - MOSKVA

Snídaně v hotelu, dopoledne individuální návštěva chrámu sv. Izáka, který je nejhezčím chrámem v Petrohradě a je zvláštní tím, že byl postaven na tisících kůlech (fakultativní), odpoledne možnost výletu lodí po kanálech nebo po řece Něvě, nebo čas na nákupy suvenýrů. V podvečer transfer na nádraží, večerní rychlovlak do Moskvy. Transfer do hotelu. Nocleh č. 4.

5.den:

12. 6. MOSKVA

Po snídani celodenní prohlídka Moskvy. Návštěva moskevského Kremlu, jehož historie sahá do 12. století. Na jeho teritoriu se nachází jak sídlo vlády, tak církevních představitelů. Poté nás čeká Metro tour. Moskevské metro je famózní turistickou atrakcí, které bylo postaveno v sovětské éře a je dílem nejlepších sovětských architektů. Během okružní jízdy Moskvou nás čeká návštěva Rudého náměstí – označované za centrum nejen Moskvy, ale i celého Ruska. Procházka po náměstí, návštěva katedrály Vasila Blaženého, který nechal postavit Ivan Hrozný u příležitosti osvobození Kazaně od Mongolů v roce 1552.  Budeme mít příležitost navštívit GUM, “státní obchod”, který zaujímá východní stranu Rudého náměstí. Katedrála Krista Spasitele, největšího ortodoxního chrámiu světa. Nádherná stavba není ovšem tak stará jak vypadá, byla postavena v roce 2000 na místě originálu, zdemolovaného Stalinem. Zastavíme se rovněž na famózní vyhlídce – Sparrow Hills, kousek od University. Nocleh č. 5.

6.den:

13. 6. MOSKVA – SERGIJEV POSAD (ZAGORSK)   

Po snídani se vydáme nedaleko za Moskvu do významného duchovního centra pravoslavné církve. Z původního dřevěného kostelíku ze 14. Století, kde byly uloženy ostatky sv. Sergije vznikl úctyhodný klášterní areál, který je zapsán na seznamu UNESCO. Jeho správný název zní Trojicko-Sergijevská Lavra a zahrnuje soubor budov ze šesti století ruských dějin. Po prohlídce kláštera se vydáme do městečka, za všude přítomnými “matrjoškami”. Pokud si ji chcete z Ruska přivést, nenaleznete lepší místo, než právě Sergijev Posad. Právě zde byla v 19. století vyřezána právě ta první. Odpoledne se vrátíme do Moskvy a v podvečer se pokocháme atmosférou slavného Arbatu (starého). Ulice vznikla z obchodní cesty, vycházející z ruské metropole směrem na město Smolensk, poprvé je zmíněna v roce 1493. S touto třídou jsou spjati též Alexandr Sergejevič Puškin a Bulat Okudžava, kteří zde nějaký čas žili. V časech Perestrojkybyla místem revoltující mládeže, dnes zde má význam turistický ruch a sídlí zde významné podniky. Nocleh č. 6.

7.den:

14. 6. MOSKVA – PRAHA

Po snídani transfer na letiště, ranní odlet Prahy nebo Vídně .

Poznámka:

CENA:  36.490,- CZK 

.              

SLEVA FIRST MOMENT:           

2.000,- CZK  při nákupu do 31. 10. 2018

1.000,- CZK  při nákupu  do 30. 11. 2018

.

CENA ZAHRNUJE:

- 3x Ubytování v hotelu ***ve dvoulůžkových pokojích se soc. zařízením v Petrohradu

- 3x ubytování v hotelu ***ve dvoulůžkových pokojích se soc. zařízením v Moskvě

- 6x polopenze (oběd nebo večeře dle programu)

- letecká doprava z Prahy do Petrohradu a zpět z Moskvy vč. letištních tax a poplatků

- rychlovlak Petrohrad Moskva

- transfery a výlety dle programu bez vstupů, mimo program uvedený jako fakultativní

- Průvodce CK NOVA

- Pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

.

CENA NEZAHRNUJE:

- Ostatní stravu

- Vízum 1920,- CZK konzulární poplatek, vyřízení CK zdarma

- Vstupné do objektů v hodnotě 90,- EUR – nutno objednat při nákupu zájezdu

(Ermitáž, Kateřinský palác s Jantarovou komnatou, Petropavlovská pevnost, Petrodvorce, katedrála sv. Izáka v Petrohradě). Vstupné do Kremlu v hodnotě 80,- EUR – nutnoobjednat při nákupu zájezdu  (celkem 170 EUR)

- Příplatek za jednolůžkový pokoj 2.990,- CZK

- Komplexní pojištění na cestu – možno sjednat v CK

- Fakultativní půlnoční výlet lodí – zvedání mostů

 

Popis

Láká Vás vzpomínka na dávnou slávu sídla ruských carů?

Vydejte se s námi na břehy řeky Něvy, která zde ústí do Finského zálivu. Na více než 40 ostrovech spojených 300 mosty se rozkládá Petrohrad, město založené carem Petrem I. Velikým. Až do 20. století bylo hlavním městem Ruska. Nyní je živoucí 4 aglomerací, do které se další miliony turistů z celého světa přijíždějí nadýchat atmosféry dávné slávy. Moskva, město, které nikdy nespí! Kolem 15 milionů Moskvanů je neustále v pohybu. Pulzující metropole, chrám moci a bohatství, centrum hospodářstí a vědy. Čeká na vás vzrušující cesta.

 

Dalsi destinace