Malaga, Sevilla

Malaga - Španělsko
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

08.09.2020 - 13.09.2020
5 dnů
  Letecká
  Snídaně
26 950 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
53 900 Kč

Průvodce:
ing. Milena Vančurová

Odjezd:
Odlet z Prahy 08.09.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
08.09. PRAHA – MÁLAGA
Odlet z Prahy do Málagy v 18:05 přílet 21:30. Transfer z letiště do hotelu. Nocleh č. 1.

2.den:
09.09. CORDOBA (UNESCO)
Po snídani minivanem do Cordoby, nejkrásnějšího města Andalusie, kterou na vrcholu své slávy v oblasti vědy, umění, lékařství a filozofie, obývalo 2 miliony obyvatel všech vyznání. Návštěva paláce Viana a Medíny Azahara, slavného střediska islámské vzdělanost. Prohlédneme si historické centrum, které tvoří bývalá židovská čtvrť. Právě zde se nachází nejvýznamnější památka Cordoby – Mezquita. Původem mešita z 8. století byla ve 13. století přebudována na křesťanskou kapli a posléze na křesťanskou katedrálu. Projdeme I spleť uliček La Judería, nebo hrad katolických králů Alcázar de los Reyes Cristianos. Nocleh č. 2.

3.den:
10.09. SEVILLA (UNESCO)
Po snídani se vydáme minivanem do andaluské metropole Sevilly. Po příjezdu nás čeká prohlídka města: bývalá přístavní čtvrť El Arenal, nábřeží řeky Guadalquivir s býčí arénou La Maestranza, maurskou věží Torre del Oro, židovskou čtvrť Santa Cruz, jež je díky změti bílých uliček a dvorků odedávna nejmalebnějším zákoutím města, katedrála La Giralda, v níž je pohřben Kryštof Kolumbus, s možnost výstupu na věž s výhledem na město. Nocleh č. 3.

4.den:
11.09. SEVILLA - JEREZ de la FRONTERA (VÍNO SHERRY) - SEVILLA
Po snídani odjezd do nedalekého Jerezu, který je centrem produkce světoznámého sherry. Toto víno bylo nazváno angličany podle místa Jerez. Návštěva jedné z tradičních „bodeg“ (bodega=vinný sklep) je prostě povinností každého, kdo region navštíví. Vinné sklepy Bodega Gonzales Bass jsou jedny z největších vinných sklepů v Jerezu. Je to jakési malé město s uličkami a patii s mnoha tisíci barely Sherry. Na prohlídku pojedete malým vláčkem. Samozřejmě, po prohlídce můžete ochutnat různé druhy Sherry. Návrat do Sevilly. Nocleh č. 4.

5.den:
12.09. SEVILLA - MÁLAGA
Po snídani pokračování v prohlídce Sevilly: návštěva Real Alcázaru, královského paláce. Jednalo se původně o maurskou pevnost, která byla postavena Almohady. Palác proslul jako jeden z nejkrásnějších v Španělsku a je považován za jednu z nejvýznačnějších ukázek mudejarské architektury na Pyrenejském poloostrově. Nejvyšší patra alcázaru jsou dodnes využívána královskou rodinou jako její oficiální residence v Seville; díky tomu je alcázar nejstarším stále užíváným královským palácem v Evropě. Pro svou kulturní hodnotu byla celá stavba v roce 1987 přiřazena ke světovému dědictví, a to spolu s katedrálou a indickým archivem v témže městě. Odpoledne odjezd zpět do Málagy. Nocleh č. 5.

6.den:
13.09. MÁLAGA – PRAHA
Dopolední procházka městem s výstupm na starý maurský hrad Alcazába - pevnost králů z 9. Století. Má troje hradeby a 110 hlavních věží. V historických uličkách nás určitě přiláká k příjemnému posezení některá z místních bodeg. Poté možnost návštěvy Picasso muzea, kde je v restaurovaném paláci ze 16. století vystavena sbírka vice než 200 děl tohoto umělce. Další možností je relaxace na místní pláži. V podvečer přesun na letiště a odlet do Prahy ve 22:15.

Poznámka:

CENA ZA OSOBU: 26.950,- Kč

SLEVA FIRST MOMENT:
- při úhradě 50% ceny do 30.11.2019                  3.000,- Kč
- při úhradě 50% ceny do 31.01.2020                  1.500,- Kč


CENA ZAHRNUJE:
- 5x nocleh se snídaní ve 3* hoteu (3x Málaga, 2x Sevilla)
- Letenka Praha - Málaga včetně všech letištních tax a poplatků tam
- Transfer minivanem po celou dobu zájezdu
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

PŘÍPLATEK:
- Strava mimo snídaně
- Vstupné
- Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu – DOPORUČUJEME!!!

Popis
Sevilla - Mimo to, že je hlavním městem Andalusie je také hlavním městem flamenca a býčích zápasů. Na rozloze 141 km2 žije asi 700 tisíc obyvatel. Sevilla jako by zůstala v těch starých andaluských časech a moderní doba snad čeká někde před branami města. Atmosféru umocňují místní lidé, kteří jsou na svou Sevillu náležitě pyšní ,koně projíždějící městem a všudy přítomná vůně pomerančovníků.
Cordoba – město, na jehož místě již ve2. stol. př. n. l. stávalo starověké město, připojené k Římské říši. V období arabské nadvlády bylo jedním z nejbohatších měst, duchovním a kulturním centrem islámu.
Jerez de la Frontera - Flamengo a víno. Tato neodmyslitelná kombinace vám dá nahlédnout do tajů výroby proslulého „Sherry“ a kdo navštíví tento region musí navštívit i „bodegu“.

Dalsi destinace