USA - New York

New York - Spojené státy americké
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Bez stravy
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

07.05.2020 - 11.05.2020
4 dnů
  Letecká
  Bez stravy
39 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
79 980 Kč

Průvodce:
Helena Haubová

Odjezd:
Odlet z Prahy 07.05.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
07.05. PRAHA – NEW YORK
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Večerní přílet do New Yorku, transfer do hotelu. Nocleh č. 1.

2.den:
08.05. NEW YORK - LOWER MANHATTAN
Celodenní pěší prohlídku New Yorku zahájíme v dolní části Manhattanu, v místech, kde se New York zrodil. Čeká nás výhled na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Oba tyto ostrovy uvidíme zblízka z paluby lodě. Poté se vydáme po dolním Manhattanu a jeho nejznámějších místech jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, nesmí chybě návštěva „Grand Zero“, památníku obětem 11. září 2001. Projdeme kolem staré i nové radnice a samozřejmě vyjdeme i na Brooklynský most. Pokud budou síly stačit, budeme pokračovat rušnou Čínskou a Italskou čtvrtí do čtvrti módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren. Nebo jednoduše nasedneme na metro a odjedeme zpět do hotelu. Nocleh č. 2.

3.den:
09.05. NEW YORK – MIDTOWN MANHATTAN
Také centrální část Manhattanu tvoří řada známých míst a budov. Prestižní sportovní aréna Madison Square Garden, divadelní čtvrť Broadway, Carnegy Hall, Central Park i obchody na Páté Avenue, Rockefellerovo centrum. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 byla Empire State Building s 381m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Večer můžete fakultativně navštívit třeba některé z divadel na Broadway. Nocleh č. 3.

4.den:
10.05. NEW YORK – UPPER MANHATTAN
Dnes vás čeká individuální program v New York. Pokud jste milovníky historie a umění, pak nesmíte minout některá z muzeí na tzv. „muzejní míli“ na Upper Manhattanu (Horním) jako Metropolitní muzeum (největší na západní polokouli a jedno z nejnavštěvovanějších na světě) nebo Guggenheimovo muzeum (jedna z nejznámějších muzeí moderního umění na světě). Pokud jste milovníky nákupů, pak určitě tento den věnujete právě jim. Nejen luxusní obchody na 5.th avenue, obchodní dům Macy`s, obchodní dům Century 21 ale řada dalších značkových i neznačkových obchodů vám nabídnou obrovskou škálu zboží. Jen si prostě vybrat, aniž byste zruinovali peněženku. Tak hodně úspěchů. Nocleh č. 4.

5.den:
11.05. NEW YORK
Dopolední odpočinek před odletem. V poledne transfer na letiště a v podvečer odlet do Prahy.

6.den:
12.05. PRAHA
Přílet v ranních nebo dopoledních hodinách do Prahy.

Poznámka:

CENA:    39.990,- CZK   

Sleva first moment do 30.11.2019                            2.000,- CZK                             
Sleva first moment do 15.01.2020                            1.000,- CZK

Cena zahrnuje:
- 4 x ubytování v hotelu 3 stars na Manhattanu ve 2 lůžkovém pokoji se soc. zařízením
- Letenka Praha–New York – Praha včetně všech tax a palivových příplatků
- Transfer letiště – hotel – letiště
- Lodní výlet k soše Svobody a Elis Islandu
- Průvodce CK NOVA
- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

Příplatky:
- Příplatek za jednolůžkový pokoj 10.990,- CZK
- Registrace ESTA 500,- CZK
- Komplexní cestovní pojištění 570,- CZK
- Ostatní stravu neuvedenou v program
- Vstupné na Empire State building, divadlo na Broadway, jízdné za metro na Manhattanu

Popis
New York – dynamické velkoměsto s řadou přezdívek jako Hlavní město světa, Město, které nikdy nespí, Tavící kotlík, Bagdád nad podzemní dráhou….ale především The Big Apple – Velké jablko. Vydejte se s námi nasát tuto atmosféru a ponořit se do pocitů milionů Evropanů, kteří právě touto branou vstupovali do Nového světa. Poznejte mnoho tváří, zvuků, vůní i chutí, které vám New York nabízí!

Dalsi destinace