USA - NP Západu USA a New York

Západ USA - Spojené státy americké
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

16.08.2020 - 27.08.2020
11 dnů
  Letecká
  Snídaně
67 600 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
135 200 Kč

16.08.2020 - 27.08.2020
11 dnů
  Letecká
  Snídaně
76 200 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
152 400 Kč

16.08.2020 - 30.08.2020
14 dnů
  Letecká
  Snídaně
74 900 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
149 800 Kč

16.08.2020 - 30.08.2020
14 dnů
  Letecká
  Snídaně
87 500 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
175 000 Kč

Průvodce:
Ing. Milena Vančurová
Bc. Kateřina Večeřová

Odjezd:
Odlet z Prahy 16.08.2020

Doprava:
Letecká

1.den:
16.08. PRAHA – LOS ANGELES
Po příletu do Los Angeles transfer do hotelu. Ubytování. Odpočinek a první seznámení se s městem. Procházka po bulváru Hollywood, Čínské divadlo, chodník slávy, divadlo Dolby, kde se v současné době předávají slavní „Oscaři“…relaxace. Nocleh č. 1.

2.den:
17.08. LOS ANGELES
Ráno okružní jízda městem. Druhé největší město USA, město hvězd a hvězdiček, se táhne 100 km severojižním směrem, poznáme v těch nejzajímavějších místech. Vyjedeme na vyhlídku na město, kde je vidět slavný nápis Hollywood, projdeme se po proslulé Rodeo drive v Beverly Hills, projedeme kolem domu několika hvězd v Bell Air a krátce zastavíme na pobřeží Pacifiku v Santa Monice. Okružní jízdu ukončíme ve 14.00 hod. Odpoledne osobní volno a relaxace. Fakultativně: místo okružní jízdy možný celodenní vstup do Universal Hollywood Studios. Nocleh č. 2.

3.den:
18.08. PALM SPRINGS - JOSHUA TREE
Ráno odjezd do Palm Springs, které se nachází v suchém pouštním údolí. Je to zcela ojedinělé americké pouští město a oblíbený víkendový cíl bohatých. Asi hodinová procházka po hlavním bulváru, kde najdete rovněž chodník slávy, podobný tomu v Hollywoodu. Dále se přesuneme k národnímu parku Joshua Tree. Zastávka na oběd, poté průjezd národním parkem Joshua Tree se zastávkami a vyhlídkami. Nocleh č. 3.

4.den:
19.08. ROUTE 66 - WILLIAMS
Po snídani se vydáme Mohavskou pouští do míst, kde najedeme na historickou legendární cestu Route 66, která vznikla podél Jihozápadní železnice- Ta nás zavede až do Williamsu, výchozího místa do NP Grand Canyon. Přesto, že nás čeká poměrně dlouhý přejezd, i tento den bude zajímavý. Na několika zastávkách se seznámíte právě s historií Route 66 a s osídlováním Ameriky. Nejzajímavější bude zastávka ve zlatokopeckém městečku, kde si budete moci prohlédnout autentické pozůstatky po zlaté horečce. Rovněž ve Williamsu vychutnáme atmosféru Divokého západu. Nocleh č. 4.

5.den:
20.08. WILLIAMS – GRAND CANYON - LAKE POWELL
Po příjezdu ke Grand Canyonu let letadlem nebo helikoptérou nad touto úchvatnou přírodní podívanou (fakultativně – nutno objednat předem). Poté možnost shlédnout film o historii Grand Canyonu IMEX (fakultativně). Zastávka na vyhlídkách nad Grand Canyonem. Kaňon, který tok řeky Colorado modeloval milióny let, je téměř 446 km dlouhý, se šířkou od 500 m do 29 km. Největší hloubka je okolo 1 600 m. Řeka Colorado a její přítoky se téměř dva milióny let zařezávají vrstvu po vrstvě sedimenty coloradské plošiny. Podívaná, která vás určitě uchvátí. Poté odjezd k jezeru Lake Powell do Page. Nocleh č. 5.

6.den:
21.08. LAKE POWELL - MONUMENT VALLEY – LAKE POWELL
Odjezd do Monument Valley, známého jako kulisa mnoha westernů. Jde o rezervaci indiánů kmene Navaho, kde nás skutečně nádherné scenérie divokého západu, vyhlídky na krásné skalní masívy jako jsou známé „Rukavice“, 3 sestry, Elefant a další. Můžete se vyfotit na koni nad skalním útesem v místech proslulých westerny s Johnem Waynem. Poté návrat zpět na ubytování. Nocleh č. 6.

7.den:
22.08. NP BRYCE CANYON – NP ZION
Ráno odjezd do národního parku Bryce Canyon, který patří mezi malé národní parky. Najdete jej na jihu Utahu v blízkosti národního parku Zion. Bryce Canyon se řadí mezi nejoblíbenější národní parky Utahu, takže ani na naší cestě jeho návštěva nebude chybět. Odpoledne přesun do NP Zion, kde nás čekají bizarní a neobyčejné kamenné formace. V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh č. 7.

8.den:
23.08. ZION NP– LAS VEGAS
Po snídani nás čeká cesta do město hazardu Las Vegas uprostřed nevadské pouště. I vy můžete zkusit svoje štěstí ve hře. Ubytování v hotelu, odpolední relaxace. V podvečer se vydáte objevovat noční život Las Vegas. Při společné procházce objevíte „kouzlo“ tohoto města hazardu. Nocleh č. 8.

9.den:
24.08. LAS VEGAS – DEATH VALLEY - BEAKERSFIELD
Po snídani odjezd do Death Valley, kde se nachází nejhlubší bod západní hemisféry, téměř 90 m pod hladinou moře. Death Valley bezpochyby uchvátí svou úžasnou scenérií barevných skal a kaňonů, malebnými písečnými dunami, unikátně zvrásněnými solnými poli a překvapivě rozmanitou faunou a flórou. V parku se také seznámíme s řadou historických relikvií, které vypovídají o nelehkém životě zdejších raných obyvatel – boraxové doly, osiřelá města duchů, cihelné pece a ruiny. Krásné pohledy z Zabriskie Point, prohlídka údolí a poté přejezd do Beakersfieldu. Nocleh č. 9.

10.den:
25.08. BEAKERSFIELD – SEQUIOA NP - FRESNO
Po snídani se vydáme do posledního národního parku na naší cestě - NP Sequoia. Na poměrně malém území, na západních svazích Sierra Nevady zde rostou tisíce let gigantické sekvoje, v nadmořské výšce přes 2000 m nad mořem. Během dne absolvujete několik malých vycházek v nejzajímavějších partiích parku, poznáte historii a s trochou štěstí potkáte typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala. Nocleh č. 10.

11.den:
26.08. FRESNO - SAN FRANCISCO
Po snídani dopolední přejezd do San Francisca. Okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street. Poté vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz (fakultativně). Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman’s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Nocleh č. 11.

12.den:
27.08. SAN FRANCISCO – NEW YORK (nebo PRAHA)
Po snídani návštěva Pearu 39 a okolí, volno na osobní nákupy či program. V poledne odjezd na letiště, odlet do New Yorku. Pokud se rozhodnete pro program bez návštěvy New Yorku, transfer na letiště a odlet do Prahy. V případě pokračování cesty do New Yorku transfer do hotelu. Nocleh č. 12.

13.den:
28.08. NEW YORK
Celodenní pěší prohlídku New Yorku zahájíme v dolní části Manhattanu. Uvidíme výhled na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Poté se vydáme po jižním Manhattanu a jeho nejznámějších místech jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov. Nesmí chybě návštěva „Grand Zero“, památník obětem 11. Září 2001, nebude chybět ani procházka po Brooklynském mostě. Poté se vydáme rušnou Čínskou a také Italskou čtvrtí do čtvrti módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren... Nocleh č. 13.

14.den:
29.08. NEW YORK
Dnes ráno nás čeká dvouhodinová plavba kolem ostrova Manhattan a to v jeho jižní části. Po plavbě, při které se dostanete pod Brooklynský most a do blízkosti sochy Svobody, pokračujeme prohlídkou oblastí v okolí Central Parku, Páté avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh č. 14.

15.den:
30.08. NEW YORK – PRAHA
Zakončení poznávacího zájezdu New York, volný program, případně individuální dokončení prohlídky města či návštěva ně kterého z muzeí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16.den:
31.08. PRAHA
Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA ZA OSOBU:
- osoba ve 2-lůžkovém pokoji s manželskou postelí 74.900,- Kč
- osoba ve 3-lůžkovém pokoji se dvěma manželskými postelemi 71.700,- Kč
- osoba ve 4-lůžkovém pokoji se dvěma manželskými postelemi 68.600,- Kč

SLEVA FIRST MOMENT:
- při úhradě 50% ceny do 30.11.2019                  3.000,- Kč
- při úhradě 50% ceny do 31.01.2020                  1.000,- Kč
- sleva za program v New Yorku                           7.300,- Kč


CENA ZAHRNUJE:
- 14x ubytování v motelu nebo hotelu 2/3 stars, 2 lůžkové pokoje se soc. zařízením (nebo 11x)
- 8x snídaně (některé hotely podávají kontinentální snídani nebo sladké pečivo s nápojem, velmi jednoduché snídaně s plastovým nádobím)
- letenka Praha – Los Angeles, San Francisco – New York - Praha včetně všech tax a palivových příplatků
- vstupné do všech Národních parků dle programu
- lodní výlet v San Franciscu, lodní výlet kolem sochy Svobody v New Yorku
- průvodce CK NOVA - Ing. Milena Vančurová nebo Bc. Kateřina Večeřová
- pronájem 1 - 2 minivanů po celou dobu pobytu (1 řídí průvodce, 2. účastníci sami dle počtu účast.)
- pohonné hmoty po celou dobu programu
- pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb.

PŘÍPLATEK:
- oddělené postele v motelu nebo hotelu 1.800,- Kč
- jednolůžkový pokoj 8.600,- Kč/11 noclehů a 12.600,- Kč/14 noclehů
- registrace ESTA (pokud máte platný pas a platné vízum, není třeba) ve výši 500,- CZK
- komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu (dle nabídky CK)
- ostatní stravu neuvedenou v program
- ostatní fakultativní výlety – informativní ceny: vstup do filmových studií Universal v Hollywoodu cca cca 2.650 Kč dospělý i děti od 10 let, let letadlem nad Grand Canyonem: cca 3.690,- Kč nebo helikoptérou 4.890,- Kč

Popis
USA – během 17 denní cesty poznáte nejznámější národní parky západu s jejich dech beroucími kaňony, bizarními skalnatými formacemi a jedinečnou krásou. Půvabný kontrast nabízí barvami hýřící město hazardu Las Vegas a velkolepé San Francisco. New York s jeho mrakodrapy, Manhattanem a sochou Svobody by neměl vynechat nikdo, kdo USA navštíví.

Dalsi destinace