Srí Lanka - okruh a relaxace u moře

Colombo - Srí Lanka
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

17.03.2019 - 26.03.2019
9 dnů
  Letecká
  Polopenze
45 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
91 980 Kč

17.03.2019 - 26.03.2019
9 dnů
  Letecká
  Polopenze
52 880 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
105 760 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

Odjezd:

16.03.2019 odlet z Prahy

Doprava:

Letecká z Prahy

1.den:

16.03. PRAHA – COLOMBO

Odlet z Prahy na Srí Lanku.

2.den:

17.03. COLOMBO

Přílet do hlavního města Srí Lanky Colomba. Setkání s místním průvodcem a odjezd na ubytování do Negomba. Je to původně malá rybářská vesnice (dnes město) severně od Colomba, kde Holanďané vybudovali kanály a pevnost. Kanály mají velký význam, můžete na nich najít rybáře plující tam a zpět na svých barevně pomalovaných lodích, spoustu domů a kostelů a také mnoho druhů ptáků, včetně pestrobarevného ledňáčka a papoušků. Toto místo je mnohem příznivější variantou pro ty, kteří právě přiletěli na Srí Lanku než přelidněné nevzhledné hlavní město Colombo. Večeře. Nocleh č. 1.

3.den:

18.03. ANURADHAPURA – DAMBULLA

Po snídani odjezd do Anuradhapury, prvního hlavního města Srí Lanky (5.stol. před Kristem – 10. stol. po Kristu). Nachází se zde množství budhistických klášterů a pozůstatků historických staveb a chrámů, což z něj činní nejvýznamnější archeologickou lokalitu Srí Lanky. Proto bylo zapsáno na seznam UNESCO. Poté přesun do Dambully, geografického středu Srí Lanky. Navštívíme proslulý pěti jeskynní chrám Dambulla, jehož 3 první jeskyně jsou starší a lépe zachované, než 2 poslední. Některé z těchto jeskyní se datují do 1. stol. před Kristem. Všech 5 jeskynní je vyzdobeno jako budhistické chrámy a nachází se zde více než 130 sošek Buddhů. I tento jeskynní chrám je zapsán na seznamu UNESCO. Nebude ovšem chybět ani moderní královský Zlatých chrám Dambulla, na jehož budově sedí 30 m vysoká socha Buddhy. Večeře. Nocleh č. 2.

4.den:

19.03. DAMBULLA – POLONNARUWA – SIGIRIA – DAMBULLA

Po snídani odjezd do Polonnaruwy, která byla v 11. – 13. stol. našeho letopočtu středověkým hlavním městě Srí Lanky. Velký význam pro celou zemi a to politický, ekonomický i sociální mělo město zejména v období panování králů Vijayabahu 1., Parakramabahu 1. a Nissankamalla v období nazývaném Polonnaruwské období. Je to areál plný překrásných soch a historických staveb v poměrně dobrém stavu. O jejich historickém významu svědčí fakt, že byly zapsány na seznam UNESCO. Po prohlídce odjezd do Sigiriye a výstup na proslulý skalní masív s opevněním Sigiriya Rock Fortress. Sigiriya je „Pevností v nebi“, postavená v 5. století, která je ojedinělým a asi nejfantastičtějším divem na ostrově. Je také známá pod názvem Lví skála, podle obrovských lvů stojících před vchodem do pevnosti. Uvnitř můžeme vidět trojitý příkop, chránící palác, jehož základy se nacházejí na samotném vrcholu. Byl to jeden z největších a nejpřepychovějších paláců a zahradních komplexů, kde se nacházel i bazénem. Po výstupu nahoru a prohlídce komplexu se vydáme na cestu zpět do hotelu. Večeře. Nocleh č. 3.

5.den:

20.03. DAMBULLA – MATALE – KANDY

Po snídani se vydáme do Kandy. Při cestě navštívíme Zahradu koření v Matale, kde uvidíte rostliny různých druhů koření: sladké skořice, kardamomu, pepře atd. Koření zde můžete také nakoupit. Další naší zastávkou bude dílna na batikování látek. Zde můžete vidět nejen proces barvení, ale můžete zde látky i nakoupit. Odpoledne okružní jízda po Kandy, včetně jízdy kolem jezera, náměstí Market Square, prodejny Arts & Crafts Centre, muzea drahokamů, Musea a Chrámu posvátného Buddhova zubu. Temple of the Sacred Tooth Relic byl postavený ve 4. století, kdy sem byl tajně přinesen Buddhův zub ve vlasech princezny Orissan. Tato relikvie je ctěna a ochraňována jako svátost v celém buddhistickém světě. Kandy je hlavním městem vysočiny a koná se tu každoročního Perahera festival. Je zároveň poslední pevností králů Sinhala, která byla postoupena Britům v roce 1815. Večeře. Nocleh č. 4.

6.den:

21.03. KANDY – PINNAWALA – PERADENIYA – NUWARA ELIYA

Po snídani výlet do Pinnawaly – Pinnawala Elephant Orphanage byla založena v r. 1975 jako domov pro opuštěné a zraněné slony, aby zde vytvořili velkou rodinu, tak jak je tomu dnes. Počet slonů, kteří zde dnes žijí (více než 40, včetně slůňat, která se zde narodila) se neustále zvyšuje a je výsledkem speciálního rozmnožovacího program tohoto sloního útulku. Útulek navštívíme a zúčastníme se koupání slonů v řece. Jde o unikátní zážitek, na který nikdy nezapomenete. Odpoledne se vydáme do Peradeniy, kde navštívíme botanickou zahradu Royal Botanical Gardens. Ta se nachází na ploše 147 akrů. Byla založena v roce 1374 jako odpočinková zahrada králů z Kandy. Nachází se zde více jak 5000 druhů stromů a rostlin. Některé z nich jsou endemické. Velmi populární je Zahrada koření a Dům s orchidejemi. Poté odjezd do Nuwara Eliyi. Večeře. Nocleh č. 5.

7.den:

22.03. NUWARA ELIYA

Po snídani se vydáme krásnou krajinou čajových plantáží. Nemineme ani továrnu na zpracování čaje, kde se seznámíte s celým zpracovatelským procesem. Nuwara Eliya bývá často nazývána Malou Anglií a je považována za nejmalebnější část Srí Lanky. Kopcovitá krajina s vodopády, čajovými plantážemi, je ale také nejchladnější oblastí země. Samo město má velmi pěknou polohu uprostřed této krajiny. Ve Victoriině parku, který tvoří střed města, je možno pořádat pikniky, relaxovat. Zejména na jaře (březen–květen) je toto místo plné rozkvetlých stromů a květin. Po prohlídce města odjezd na ubytování do hotelu, večeře. Nocleh č. 6.

8.den:

23.03. NUWARA ELIYA – COLOMBO

Přejezd do hlavního města Srí Lanky Colomba. Průjezd hlavním městem s velmi živým provozem. Prohlídka pevnosti, která byla postavena Angličany a sloužila nejen jako administrativní centrum města, ale také jako sídlo posádky. Procházka po čtvrti zlatníků, návštěva místního bazaru. Nemineme ani hinduistický chrám, navštívíme holandský kostel z 18. století, náměstí Nezávislosti s replikou Buddhy. Transfer do hotelu. Nocleh č. 7.

9.den:

24.03. RELAXACE U MOŘE

Celodenní relaxace u moře. Večeře. Nocleh č. 8.

10.den:

25.03. RELAXACE U MOŘE

Celodenní relaxace u moře. Večeře. Nocleh č. 9.

11.den:

26.03. RELAXACE U MOŘE

Relaxace u moře, navečer odjezd na letiště, odlet do Evropy.

12.den:

27.03. PRAHA

Přílet do Prahy.

Poznámka:

CENA:    45.990,- CZK.   

Sleva first moment do  09.11.2018                            3.000,- CZK                             

Sleva first moment do  30.11.2018                            1.000,- CZK                                           

.

Cena zahrnuje:

- 9x ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí

- Letenka Praha – Colombo – Praha včetně všech letištních tax a poplatků

- Všechny transfery a program po celou dobu pobytu s místními průvodci

- Vstupné do objektů v průběhu programu v ceně 150,- USD

- Český průvodce po celou dobu zájezdu (již z České republiky)

- Pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

Popis
Srí Lanka – stát, nacházející se v blízkosti Indického poloostrova na ostrově Cejlon, patří zajisté k velmi oblíbeným turistickým destinacím. Má totiž co nabídnout. A to nejen památky a přírodní krásy, ale zejména svoji pohostinnost a pro nás exotickou kulturu, ale hlavně řadu fantastických zážitků. Vydejte se s námi poznávat tuto zemi!

Dalsi destinace