Uzbekistán - Moskva

Taškent-Chiva-Buchara-Samarkand-Moskva - Uzbekistán
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Polopenze
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

24.05.2019 - 01.06.2019
8 dnů
  Letecká
  Polopenze
54 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
109 980 Kč

24.05.2019 - 01.06.2019
8 dnů
  Letecká
  Polopenze
56 980 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
113 960 Kč

Průvodce:

ing. Milena Vančurová

1.den:

1. DEN: 24.5. PRAHA - TAŠKENT

Odlet z Prahy do Taškentu. Transfer do hotelu. Nocleh č. 1.

2.den:

2. DEN: 25.5. TAŠKENT - KHIVA

Po snídani zahájíme program v jednom z největších historických měst v Centrální Asii, hlavního města Uzbekistánu. V uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky navštívíme Khazrat-Imam Komplex, Madressah Barak-Khan, Jami Mešita, Mausoleum Kaffala Shoshi. V 17.30 transfer na domácí letiště a 19.30 odlet do Urgenče. Přílet do Urgenče ve 21.20 a odjezd do 30 km vzdálené Khivy. Transfer do hotelu. Nocleh č. 2.

3.den:

3. DEN: 26.5. CHIVA – PERLA ZTRACENÁ V ČASE

Po snídani se vydáme objevovat staré pouštní město Chiva, zapsané na seznamu UNESCO. Jen málokteré město se může pochlubit takovým bohatstvím paláců s nádhernými mozaikami, unikátními minarety, medresami a mešitami. Navštívíme muzeum Ichan – Kala, které se nachází pod otevřeným nebem. Palác Tosh-Khowli (Harém), pevnost Kunya-Ark, minaret Kalta-Minor, komplex Alla-Kuli Khan, mešita a minaret Juma, metresa Abdulla-Khana, Mausoleum Siada Alautdina, Medresu Mukhamada Amin-Khana a řadu další památek. Nocleh č. 3.

4.den:

4. DEN: 27. 5. CHIVA – BUCHARA (POUŠTÍ KYZYLKUM)

Po snídani nás čeká dlouhá cesta přes poušť Kyzilkum do Buchary. Projedeme podél řeky Amu Daryi, bájného Oxusu krajem Chorezm. Na jejím druhém břehu přechází poušť Kyzylkum do Turkmenistánu. Zastávky na odpočinek. Po 6,5 hodinové cestě odpoledne příjezd do Buchary a zbytek dne odpočinek v hotelu. Nocleh č. 4.

5.den:

5. DEN: 28.5. BUCHARA

Živé muzeum, noblesní město se 400 památkami zapsanými na listině kulturního dědictví UNESCO, které bylo ve své době velkým obchodním centrem na Hedvábné cestě, se zoroastriánskými a židovskými tradicemi. Nejhodnotnější památkou je zřejmě Mauzoleum Ismaila Samaniho (z 10. století), Čar minar má zase největší kouzlo, minaret Kalon, bazén v Lyabi houz se 400 let starými morušemi. Šorpa, samsa, plov, laghman, manty – to vše jsou vynikající speciality – saláty a jogurty. Prohlédneme si i výrobu nožů dle staletých tradic, mince z dob Hedvábné stezky, můžete vyzkoušet masáž při svíčkách v královských lázních z 16. století. Zastavil se zde čas, jako byste zde potkávali třeba vědce a lékaře Svícena, nebo perského básníka Ferdúsiho, kteří tu kdysi žili. Buchara je skutečně fascinující město. To vše a mnohem více památek včetně návštěvy dílny na hedvábí. Nocleh č. 5.

6.den:

6. DEN: 29.5. BUCHARA – SAMARKAND

Po snídani odjezd po stopách karavan do bájného města Samarkandu za dalšími památkami zapsanými na seznam UNESCO, do „město modrých paláců“. Je to asi nejhezčí a nejzajímavější město celé Hedvábné cesty Historie Samarkandu se datuje více než 2500 let zpět. O náměstí Registan se říká, že je nejkrásnějším náměstím světa. Navštívíme Ulugbekovu, sherdor a tillya Kari Medresu, Mauzoleum Guri Amir s hrobkou velkého Tamerlána. Všechny tyto stavby jsou důkazem vyspělosti někdejší říše. Nocleh č. 6.

7.den:

7. DEN:  30.5. SAMARKAND

Po snídani pokračování v prohlídce Samarkandu, kterému se říká perla islámu, zrcadlo světa, šperk vesmíru. Dnešní program nás zavede do obrovské mešity Bibi Kchanum, navštívíme mauzoleum Shakhi Zinda, Ulughbekovu observatoř, orientální tržnici Siyob bazar, starodávné sídliště Afrosiyab a muzeum. A také vás čeká spousta zážitků: portréty na městském hřbitově, ukázka hry na řadu typických nástrojů, řemeslné práce. Transfer na železniční stanici a odjezd luxusním rychlovlakem do Taškentu 17. – 19. 10. Transfer do hotelu. Nocleh č. 7.

8.den:

8. DEN: 31.5. TAŠKENT – MOSKVA

Velmi brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Moskvy. Přílet v 7.00 hod. Setkání s průvodcem a celodenní prohlídka Moskvy. Návštěva moskevského Kremlu, jehož historie sahá do 12. století. Na jeho teritoriu se nachází jak sídlo vlády, tak církevních představitelů. Poté nás čeká Metro tour. Moskevské metro je famózní turistickou atrakcí, které bylo postaveno v sovětské éře a je dílem nejlepších sovětských architektů. Během okružní jízdy Moskvou nás čeká návštěva Rudého náměstí – označované za centrum nejen Moskvy, ale i celého Ruska. Procházka po náměstí, návštěva katedrály Vasila Blaženého, který nechal postavit Ivan Hrozný u příležitosti osvobození Kazaně od Mongolů v roce 1552. Budeme mít příležitost navštívit GUM, “státní obchod”, který zaujímá východní stranu Rudého náměstí. Katedrála Krista Spasitele, největšího ortodoxního chrámiu světa. Nádherná stavba není ovšem tak stará jak vypadá, byla postavena v roce 2000 na místě originálu, zdemolovaného Stalinem. Zastavíme se rovněž na famózní vyhlídce – Sparrow Hills, kousek od University. Nocleh č. 8.

9.den:

9. DEN: 1.6. MOSKVA - PRAHA

Po snídani procházka po slavném Arbatu Ulice vznikla z obchodní cesty, vycházející z ruské metropole směrem na město Smolensk, poprvé je zmíněna v roce 1493. S touto třídou jsou spjati též Alexandr Sergejevič Puškin a Bulat Okudžava, kteří zde nějaký čas žili. V časech Perestrojky byla místem revoltující mládeže, dnes zde má význam turistický ruch a sídlí zde významné podniky. Poté odjedeme k Novoděvičímu klášteru, založenému již v 16. století a zapsanému na seznam UNESCO. Navštívíme monumentální barokní Smolenský chrám i hřbitov, na kterém jsou pohřbeny slavné osobnosti. Později odpoledne se přesuneme na letiště Šeremetěvo na odlet do ČR. Večerní přílet do Prahy

Poznámka:

CENA:  54.990,- Kč

.

Sleva FIRST MOMENT:

- 2.000,- Kč při nákupu do 31.10.2018       

- 1.000,- Kč při nákupu do 30.11.2018

Popis

Hedvábná stezka – starověká trasa vedoucí jižní Asií, spojující čínský Xi-an s Malou Asií 8000 km dlouhá. Obchod na této stezce byl důležitým faktorem rozvoje starověkých civilizací a pomohl položit základy moderní civilizace. Návštěvou části této stezky poznáte nejhezčí náměstí světa v Samarkandu, 400 památek UNESCO v Buchaře, perské koberce, kaviár, život v jurtě…a mnoho dalšího.


Moskva – zastávka na cestě, která zajisté potěší. Moskva, město, které nikdy nespí! Kolem 15 milionů Moskvanů je neustále v pohybu. Pulzující metropole, chrám moci a bohatství, centrum hospodářství a vědy.

Dalsi destinace