Island kolem dokola

Reykjavík - Island
Doprava: 
Letecká
Strava: 
Snídaně
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

23.06.2024 - 30.06.2024
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
51 990 Kč
 
SLEVA
dvoulůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
103 980 Kč

23.06.2024 - 30.06.2024
7 dnů
  Letecká
  Snídaně
60 980 Kč
 
SLEVA
jednolůžkový pokoj se soc. zař.
Konečná cena pro 2 osoby:
121 960 Kč

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

1.den:

23. 6. PRAHA – KEFLAVIK (REYKJAVÍK)

Odlet z Prahy na letiště do Keflavíku. Přílet po půlnoci. Mezinárodní letiště Keflavík je postaveno uprostřed pustiny a svou velikostí spíše připomíná nějaké menší regionální letiště. Přesto sem míří všechny mezinárodní letecké spoje. Transfer do hotelu. Nocleh č. 1

2.den:

24. 6. REYKJAVÍK 

Dnes nás čeká prohlídka hlavního města Islandu. Kostel Hallgrímskirkja, Tjörnin – jezero uprostřed města, Althing – islandský parlament, přístav. Nesmí chybět ani moderní architektura, jejíž reprezentantem je především koncertní hala a kongresové centrum Harpa dokončené v roce 2011, které dostalo v roce 2013 Evropskou cenu za architekturu (oficiálně Cenu Evropské unie Mies van der Rohe za současnou architekturu). Odpoledne budeme pokračovat směrem na severozápad k historicky známé obci Reykholt. Reykholt byl svého času intelektuálním centrem ostrova a centrem vzdělanosti. Žil zde básník a politik Snorri Sturluson, významná historická osobnost středověku. Po prohlídce východním směrem se dostanete ke ke krásnému vodopádu Hraunfossar, který je ukázkou, co všechno dokáže lávová činnost. Nedaleko od něj naleznete vodopád Barnafoss. Ubytování v okolí. Nocleh č. 2.

3.den:

25. 6. GRÁBOK– VIDIMYRI – GLAUMBAER – AKUREYRI – HÚSAVÍK

Zpět na okružní silnici č. 1 se se zastávkou u kráteru Grábrók. Přímo u silnice si můžete vystoupat na malý sopečný kráter Grábrók, ze kterého jsou krásné výhledy do okolí. Pokračování přejezdu na sever ostrova. Další zastávkou je jeden z nejstarších dřevěných kostelíků na Islandu ve Vidimyri a blízký skanzen Glaumbar. Návštěva města Akureyri. Toto město má pouhých 15 000 obyvatel, ale přesto je to druhé největší islandské město a především metropole severního Islandu. I přes malou velikost má Akureyri téměř vše, co obyvatelé moderního města vyžadují – od letiště přes řadu obchodů, restaurací, ubytovacách zařízení, až po univerzitu, muzea, divadlo a možnosti mnoha výletů do okolí. Přejezd do Húsavíku – centra pozorování velryb. Možnost podvečerního pozorování velryb. Nocleh č. 3.

4.den:

26. 6.  MÝVATN– SKÚTUSTADIR – DIMMUBORGIR - KRAFLA

Vodopád Godafoss a též okolí jezera Mývatn. Jezero Mývatn je bezesporu jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších míst Islandu. Přírodní útvary vzniklé sopečnou činností, které zde naleznete jsou rozmanité a velmi unikátní. Jezero samotné je poměrně mělké a přímo v něm se nachází řada útvarů lávového původu. Také je často nazýváno jezerem muchniček (pro hojný výskyt stejnojmenného hmyzu). V blízkém okolí Mývatnu je množství samostatných útvarů, které navštívíme. Symetrický kráter sopky Hverfjall, lávové bludiště "Černých hradů" Dimmuborgir, pseudokrátery Skútustadir. Výjezd na Kraflu, kde vás čeká malá procházka po kráteru Viti (Peklo). Uvidíte i dosud nevychladlé lávové proudy Leirhnjúkur, kam byl až donedávna vstup zakázaný. Nocleh č. 4.

5.den:

27. 6. DETTIFOSS – HÖFN

Po snídani se vydáme za naprosto nezapomenutelným zážitkem, jímž je do daleka  hřmící vodopád Dettifoss. Nejmohutnější vodopád v Evropě (500 m3/s) spadá do obrovského kaňonu řeky. Při přejezdu na východ ostrova si vychutnáme dramatickou krajinu fjordů. Podél malebného pobřeží s labutí lagunou Lón, ryolitovými horami u farmy Stafafell dorazíme do střdista této oblasti – města Höfn. Nocleh č. 5.

6.den:

28. 6. VATNAJÖKULL – JÖKULSÁRLÓN – SKAFTAFELL

Pod ledovcovými splazy největšího islandského ledovce Vatnajökull nás cesta vede po okružní silnici číslo 1 do NP Skaftafell. Nejdříve po několika desítkách kilometrů narazíme přímo u silnice na ledovcovou lagunu. Jökursálón s úchvatnou modrou hladinou, ptactvem, modrymi, zelenými a bílými ledovcovými krami plujícími na hladině a magicky znějící melodií, tvořenou stálým odkapáváním vody z neustále tajících ledových ker. Zastavíme se a užijeme si koncert tajícího ledu. Na jihu Islandu, kde Vysočina sahá velmi blízko k moři a oblasti nížiny je poměrně malá, je NP Skaftafell bezesporu turistickým cílem číslo jedna. NP se rozkládá na svazích pod ledovcem Vatnajökull, ramena ledovců (ledovce Skaftafelsjökull na východě, Morsárjökull na západě) po stranách parku sahají až k okružní silnici č. 1. Ve Viku se projdeme po černých plážích, a když budeme mít štěstí, zahlédneme papuchalky. Osvěžující zastávka u vodopádů Skógafoss a Seljalandsfoss. Nocleh č. 6.

7.den:

29. 6. GULLFOSS – STROKKUR – PINGVELLIR

Vodopád Gullfoss patří k těm nejhezčím na islandu, proto nesmí chybět v našem programu. Areál horkých pramenů s aktivním gejzírem Strokkur a Geysirem, který dal jméno všem pramenům s nepravidelným únikem vody vyvrhovaným do okolí a doprovázeným párou. Poté nás čeká Národní park ?ingvellir, v jehož oblasti vznikl  Althing, jeden z nejstarších parlamentů na světě. Nocleh č. 7.

8.den:

30. 6. MODRÁ LAGUNA –  KEFLAVÍK – PRAHA

Dnešní dopoledne nás čeká návštěva Modré laguny (fakultativně). V pusté sopečné oblasti zde tryskají na povrch solfatárové proudy, na kterých je zde postavená velká a důležitá elektrárna.V kamenité oblasti vypadá opravdu jak z jiného světa (nebo jako z Verneova Ocelového města). Modrá Laguna – veliké, moderně vybavené termální koupaliště, které jinde nenaleznete. Modravá  voda je teplá v každém ročním období, má léčivé účinky a je základem pro mnoho léčových kosmetických produktů. Koupaliště je velmi dobře vybavené, včetně moderních šaten, sprch, restarace a kavárny. Odjezd na letiště, odpoledne odlet do Prahy.

Popis

Island - země rozmanité, a především téměř nedotčené přírodní krásy. Je to země ledovců, sopek, gejzírů agiotermálních pramenů, fjordů, vodopádů, pastvin, vysokých nedostupných hor, ale i dalekosáhlých lávových pustin. je obklopený nekončným oceánem, jehož vlny brázdí největší savci této planety – velryby, a jehož pobřeží obývají tisíce rozmanitých ptáků. Island stojí uprostřed mořských vod atlantického oceánu trochu jako jiný svět.

Dalsi destinace