KANADSKÝ YUKON a AMERICKÁ ALJAŠKA

Vancouver - Kanada
Doprava: 
Strava: 
Možnosti obsazení: 

Délka zájezdu

Strava

Počet osob a jejich věk

Doprava

Odjezd nejdříve

Řadit podle

Odletové místo

Návrat nejpozději

 
Pouze last minute
Termín
Délka
Doprava
Strava
Dospělý
Dítě

Průvodce:

Ing. Milena Vančurová

Odjezd:

Odlet z Prahy 03.07.2024

Doprava:

Letecká

1.den:

1. DEN: 3. 7. PRAHA – VANCOUVER

Odlet z Prahy do Vancouveru, odjezd do centra města na ubytování. První seznámení s hlavním městem Britské Kolumbie. Jeho historickou tvář představuje viktoriánský Gastown s parním orlojem a hlavní třídou Water street. Chloubou města je Stanley Park stejně jako oblíbený Park královny Alžběty. Město bussinesu a lidí představuje moderní „down town“. Projdeme hlavní třídu Canada Place, Granville Mall Harbour Centre Building s vyhlídkovou věží. Nebude chybět ani  Lion´s Gate, visutý most lynn Bridge. Nocleh č. 1

2.den:

2. DEN: 4. 7. VANCOUVER – WHITEHORSE

Dopolední pokračování prohlídky Vancouveru, odpoledne odjezd na letiště a odlet za dobrodružstvími na Yukon do Whitehorse. Zde začne naše cesta po stopách trapperů a zlatokop. Po vyzvednutí auta odjezd do centra města, jeho krátká prohlídka a odjezd na ubytování. Nocleh č. 2.

3.den:

3. DEN: 5. 7. WHITEHORSE – SKAGWAY                                          

V době zlaté horečky v roce 1898 bylo právě Skagway důležitým překladištěm nákladů, které s sebou povinně museli zlatokopové přivést, aby mohli pokračovat dál za svým snem o zbohatnutí na Klondike. Po stopách této zlaté horečky se dnes vydáme i my. Nejprve v Carcrosu zastavíme u nejmenší pouště světa, poté na břehu jezera Bennet, kde si připomeneme nejen zlatou horečku, ale i stavbu železnice. Nádhernou krajinou přijedeme do průsmyku White pass. Po krátké zastávce pokračování NP Klondike Gold Rush National Historical Park sjedeme do fjordu až do Skagway, které se nachází na území Aljašky, tedy USA. Čeká nás návštěva míst, kde začíná Chillkotský průsmyk, kterým museli zlatokopové vystoupat se svými zásobami až k Benettovu jezeru, na kterém nastupovali na lodě, aby se po řece Yukonu vydali za svým snem. Podvečerní procházka po Skagway. Nocleh č. 3

4.den:

4. DEN: 6. 7. SKAGWAY – HAINES – HAINES JUNCTION

Ráno po snídani se přepravíme trajektem do Haines. Zde budeme nejblíž NP Glacier Bay, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Pokud bude dobré počasí, můžeme se proletět helikoptérou nad NP Glaciar Bay, kde budeme žasnout nad panenskou přírodou, vrcholky hor pokrytými sněhem, fjordy, lesy, pobřeží, ostrůvky a hlavně ledovci (fakultativní). Poté budeme pokračovat cestou se zastávkami na focení přírody a zvířat do Haines Junction. Právě toto místo je bránou do  nejhezčích NP Aljašky, zapsaných na seznam UNESCO jako jsou Tatshenshini – Alsek Park, které navazují na NP Glacier. Nocleh č. 4.

5.den:

5. DEN: 7. 7. HAINES JUNCTION - KLUANE LAKE  –  BEAVER CREEK - TOK                   

Další oblastí zapsanou na seznam UNESCO je NP Klaune.  U jezera Klaune se vydáme na krátkou vycházku k vyhlídce s památníkem připomínajícím stavitele aljašské silnice.  Poté pokračování v cestě zpět do amerického státu Aljaška přes hranice Alcan. Zastávka na vyhlídce na Národní přírodní rezervaci Tetlin, kde žije nebo migruje téměř 190 druhů ptáků. Večer příjezd do Toku. Nocleh č. 5.

6.den:

6. DEN: 8. 7. TOK – NP WRANGEL – GLACIER VIEW

Dnes se vydáme opět směrem k ledovcovým polím. Budeme míjet NP Wrangel, do kterého

vedou pouze 2 cesty.  Zastavíme u informačního centra na Nabesna road s krásnými

scenériemi. Naše cesta bude pokračovat dále Aljaškou směrem na jih k ledovci Matanuska.

A pak už se necháme unášet nádhernou přírodou. Pozorování losů, medvědů a dalších zvířat

a ptáků, zastávky na focení, krátké procházky. Nocleh č. 6.

7.den:

7. DEN: 9. 7. GLACIER VIEW - ANCHORAGE

Dnes náš přivítá největší města Aljašky – Anchorage. Bylo založeno v roce 1914, když k ně-

mu dorazila Aljašská železnice. Je hlavním východiskem pro dobrodružství na Aljašce. Po

putování aljašskou pustinou to bude příjemné zpestření. Prohlídka přístaviště, relaxace

v místních kavárnách a restauracích. Nocleh č. 7.

8.den:

8. DEN: 10. 7. ANCHORAGE – NP DENALI

Nejznámějším NP Aljašky je bezesporu Denali. Právě zde se nachází i nejvyšší hora USA McKinley. Drtivou většinu roku jsou její dva vrcholky zahaleny mraky. Třeba budeme mít štěstí a horu vysokou 6190 m.n.m. uvidíme. Divoká Aljaška, nejdrsnější příroda, neskutečná krása, nejvyššího hora USA a medvědi grizzly – tak by se dal popsat právě tento park. A my si ho dnes užijeme. Vstup do NP vlastními auty není možný a tak využijeme nabízené autobusové výlety místních rangerů. Obrovskou odměnou nám bude velké množství zvířat, hlavně medvědů a losů, které dnes „ulovíme“. Nocleh č. 8.

9.den:

9. DEN: 11. 7. NP DENALI – FAIRBANKS – TOK

Pokračování cesty Aljaškou se zastávkami a výhledy na McKinley do Fairbanksu. Druhé největší město Aljašky leží na řece Tananariver. Po krátké prohlídce a zastávce na občerstvení budeme pokračovat dále podél řeky až k soutoku s řekou Delta. Po celou dobu jízdy budeme mít příležitost zahlédnou  losy i medvědy. Po příjezdu do Toku ubytování. Nocleh č. 9.

10.den:

10. DEN: 12. 7. TOK –  USA/KANADA hranice – DAWSON CITY (YUKON)           

Po snídani výjezd z osady Tok po slavné Top of the World Highway (je částečně prašná). Zastávky na 2 vyhlídkách a dojezd k hraničnímu přechodu USA/Kanada. Po přechodu do Kanady začíná cesta krajem zlatokopů s mnoha hezkými výhledy a několika zastávkami na focení až do centra Zlaté horečky Dawson city. Při prohlídce města navštívíme i místní hřbitov, kde je pohřben český polárník Jan Eskymo Welzl. Den můžeme zakončit návštěvou pravého severského baru Westminster. Nocleh č. 10.

11.den:

11. DEN: 13. 7. BONANZA – ELDORADO – KLONDIKE

Tyto 2 dny strávíme v Dawsonu a jeho okolí. Vydáme se po stopách zlatokopů a jejich slavných záborů na potocích Bonanza a Eldorado po silnici Klondike Hwy. Kolem řady pozůstatků těžby se dostaneme k záboru č. 6, kde lze zadarmo rýžovat zlato a dále pak k Discovery Claim, kde byl učiněn první nález zlata. Nemineme ani vyhlídku King Solomons Dome a zábory na Klondiku. Nocleh č. 11.

12.den:

12. DEN: 14. 7. DAWSON - CARMACKS

Dopoledne se vydáme podél řeky Yukon na jih do Carmacks. Po cestě nás čeká několik zajímavých zastávek, jako jsou Pelly Crossing, peřeje Five Finger Rapids a řada dalších míst podél ikonické řeky. Právě zde pracoval jako lodivod v době zlaté horečky Jack London, který své zážitky a zkušenosti ztvárnil do literární podoby. Ubytování v Carmacks. Nocleh č. 12.

13.den:

13. DEN: 15. 7. CARMACKS – WHITEHORSE – VANCOUVER

Dnes si vychutnáme poslední den průjezd Yukonem. Čeká nás cesta zpět do Whitehorse. Z Carmaxu odjezd do Montague, poté zastavíme u jezera Fox lake a nakonec po příjezdu do Whitehorse navštívíme  Miles canyon s nádhernými peřejemi. V podvečer odlet do Vancouveru. Nocleh č. 13.

14.den:

14. – 15. DEN: 16. – 17. 7.: VANCOUVER – PRAHA

V poledne odjezd na letiště a odlet zpět do Evropy.

15.den:

14. – 15. DEN: 16. – 17. 7.: VANCOUVER – PRAHA

V poledne odjezd na letiště a odlet zpět do Evropy. Přílet do Prahy

Poznámka:

KANADSKÝ YUKON + AMERICKÁ ALJAŠKA

Po cestách trapperů a zlatokopů

Národními parky UNESCO

 

Skupina:         CK NOVA                 

Termín:        3. 7.  -  17. 7. 2024       

Průvodce:    ing. Milena Vančurová

Doprava:         LET 

 

SLEVA:                          7.000,- CZK    při nákupu zájezdu do 30.9.2023

Možnost domluvy individuálního splátkového kalendáře (min. však 30% ceny zájezdu při knihování, doplatek 6 týdnů před odletem)

 

Popis

Kanada – Youkon: rozlohou druhá největší země světa je velmi rozmanitá země, kterou nelze poznat během jediné návštěvy.  Naše cesta nás zavede na západ Kanady, jehož „zlaté hřeby“ jsou to nejatraktivnější zejména pro ty, kteří navštíví Kanadu poprvé.Necháme se unášet nejen místní přírodou, ale i zlatokopeckou historií

USA – Aljaška: obrovský stát USA, ze kterého poznáme to nejhezčí. Oblast Klaune – Wrangell-St. Elias – Glacier Bay – Tatschenshini-Alsek byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o komplex ledovců a vysokých vrcholů na obou stranách hranice mezi Kanadou (Youkonem a Britskou Kolumibí) a USA (Aljaškou). Tato spektakulární krajina je domovem mnoha medvědů Grizzli, caribu nebo ovcí tlustorohých. Toto území představuje největší ledovcová pole světa mimo polární oblasti.

Dalsi destinace